24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuru Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanır? Başvuru Şartları Ne?

Polis adaylarının beklediği duyuru Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geldi. 24. Dönem POMEM Kapsamında 2 bin 500 kadın polis alımı yapılacak. Peki Başvuru Şartları Nedir? Kılavuz ne zaman yayımlanacak? İşte detaylar.

24. Dönem POMEM Polis Alımı Başvuru Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanır? Başvuru Şartları Ne?

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı 25 Mart 2019 tarihli yeni bir duyuru yayımladı. Polis olma yolunda büyük hayalleri olan adaylarımız için büyük müjdeyi veren Polis Akademisi başkanlığı yaptığı duyuru ile binlerce adayı sevindirdi. Bu yönde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuru sonrasında adaylar başvuru kılavuzunun ne zaman yayımlanacağı ve şartların ne olacağı merak konusu olurken, biz İşin Olsa ekibi olarak sizlerin bu merakınızı gidereceğiz.

81 İl 700 Polis Merkezi Amirliğine Alım Yapılacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 2 bin 500 polis memuru alımı yapacağını belirtti. Bu sebeple Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri doğrultusunda Güven masası kurularak ihtiyaç doğrultusunda kadın adaylar içerisinden 2 bin 500 polis memuru alımı yapılacak.

2 Bin 500 Kadın Polisin Görevi Nedir?

Kadın polis alım yapılmasının sebebini açıklayan Polis Akademisi Başkanlığı yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatlarıyla, Polis Merkezi Amirliklerine müracaat için gelen kişilerin en üst düzeyde iletişim kurulması ile taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla hem Polis Merkezi Amirliklerin deki, hem de Polis Merkezleri Amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılabilmesi için 81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde polis memuru alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Polis Akademisi Başkanlığı net bir şekilde başvuru şartlarını açıklamasa da yapmış olduğu duyuruda bazı nitelikleri de belirtti. Buna göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kadın Olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve bunu sağlık raporu ile belgelemek, Lisans mezunu olmak, Güler Yüzlü olmak, güven verici olmak, Polis Merkezi Amirliklerine gelen vatandaşların beklentilerine odaklanabilmek, kamu haklarından mahrum olmamak gibi nitelikler aranması beklenmektedir.

Ayrıca bunlar dışında aranacak diğer nitelikler başvuru kılavuzunda yer verilecektir.

Başvuru Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanır?

24 . Dönem POMEM Kapsamında 2 bin 500 kadın Polis alımı için henüz başvuru kılavuzu yayımlandı. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre başvuru kılavuzu ve Ön başvurular ilerleyen günlerde Polis Akademisi Başkanlığının resmi İnternet sitesinde duyurulacaktır.

Başvuru kılavuzu yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek kılavuzdan ve başvuru tarihlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
isyankar
isyankar - 4 yıl Önce

şartlar arasında neden lisans mezunu başvurabiliyor niye önlisans yok her türlü ön kesiyorsunuz bölüm okuyorsun alımı yok alınan bölümler her alan mezunu istiyor sonra işsizlik had safada böyle bir rezillik yok ya önlisanslar içinde başvuru açılsın yeter artık...

Sezer alkan
Sezer alkan @isyankar - 4 yıl Önce

Onlisanlarda başvuru yapabiliyor polislik alımlarında

@haklısın
@haklısın @isyankar - 4 yıl Önce

Yürü kız arkandayız. Alım istiyoruz madem ataması yapılmayacak ne diye bölümü açıp önlisans mezunu

Ayça Boz
Ayça Boz - 4 yıl Önce

Neden önlisans mezunları değil de lisanslar bu çok büyük haksızlık yeter artık ama ya adaletsizlik almış başını gidiyor günah ya

Ali çolak
Ali çolak - 4 yıl Önce

Bu çok adilsizce..bu çok bildiğin tokat gibi..niye kpss şattı yok bayanlara..niye hrp bize zorluk abicim anlamıom kpss ve yaştan kaybedioz o kadar yıl verioruz ünivste mezunu olalım diye yok kpss yok yaş sıçtılar ağzımıza