22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine 10 bin kişilik kadro ile Polis Memuru alımı yapacağını 8 Mart 2018 tarihinde duyurmuştu. İlana göre başvurular başladı! Alım şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? İşte detaylar.

22. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı

Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde bümnyesindeki eksikliği doldurmak ve yeni sitihdam yapmak amaçlı 10 bin kişilik kadro ile Polis Memur alımı yapacağını belirtmişti. Duyuru Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinde 08 Mart 2018 tarihinde duyurulmuştu ve binlerce aday başvuruların başlaması için geri sayıma başlamışlardı. Söz konusu olan ilana başvurular bugün ( 12 Mart 2018 ) itibari ile başladı ve adaylar başvuru ekranı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Buna göre başvuru şartlarını taşıyan ve başvuru kabul edilen adaylara sınav yapılacak ve sınav sonucunda Polis Memuru olarak ataması yapılacaktır.

İLAIN DETAYLARI:

Polis Akademisi Başkanlığı toplamda 10 bin kişilik polis memuru alımı yapacağını belirtti ve Bu ilana hem bayan adaylar hemde erkek adaylar başvuru yapabilecek. Buna göre Lisans mezunu 7 bin 200 Erkek ve 800 bayan alınacak. Önlisans mezunu ise bin 800 erkek ve 200 bayan polis memuru alınacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Polis Akademisi Başkanlığı bugün açtığı Başvuru Ekranı ile 10 bin Polis Alımı başvuruları başladı. Adaylar başvuru şartlarına göre başvurularını en geç 23 Mart 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular son başvuru gününe kadar //www.pa.edu.tr adresinden e-Devlet şifresi işe giriş yapılarak başvuru yapılacaktır. Daha sonra ise yapılacak sınava göre sınavda başarılı olan ve Polis meslek Eğitim Merkezlerinden eğitimi gören ve eğitim sonunda başarılı olmalarına istinaden Polis memuru olarak ilgili bölgelere ataması yapılacaktır. Söz konusu olan sınav alımına ilişkin duyurular ve sınav takvimi //www.pa.edu.tr adresi üzerinden duyurulacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin Polis Alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 Aralık 2018 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, Bayanlar için 162 cm ve erkekler için 167 cm boyundan kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi 18 ile 17 arasında olmak, Sağlık açısından Sağlık yönetmeliği tarafından belirtilen Sağlık şartlarını taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Silah taşımasına engel olabilecek bir durum olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler için tedavi görmüyor ve görmemiş olmak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak nitelikleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır.

Ayrıca adayların bu ilana başvuru yapabilmeleri için En az Önlisans ve Lisans mezunu olmaları şarttır. Bu yönde adaylardan Lisans mezunu olanlar 2016 veya 2017 yıllarındaki KPSS den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Önlisans mezunları için P93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Bu durum Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için Lisans mezunlarından en az 48 ve Önlisans mezunlarından en az 56 puan olarak geçerli olacaktır.

İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar, www.pa.edu.tr adresi üzerinden inceleyebilirler veya aşağıda paylaştığımız bağlantı yardımı ile direk sayfalara ulaşabilirler.

Başvuru Sayfası: https://goo.gl/esTLzh

22. Dönem POMEM Duyurusu: https://goo.gl/eW4ohE

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 22:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan
serkan - 5 yıl Önce

Bu nasıl adaletsizliktir en çok olmak istediğim şey beklersin önlinsan başvuru puanı 70 olur bi bekleseydiniz baride insanlar bu sene kpss girseydi

Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

P93 kpss puanım 61 girebilirmiyim

Yakup yıldız
Yakup yıldız - 5 yıl Önce

Önlisans mezunuyum kpssden 69.95 almıştım. Acaba başvursam alırlarmı

King
King - 5 yıl Önce

Lise mevzunu başvura bilirmi

Ali
Ali - 5 yıl Önce

KPSS puanı önemli mi lisans mezunu yum

Damla
Damla - 5 yıl Önce

Kpss ye o kadar dikkatederler mi ki

LOKMAN BOZKURT
LOKMAN BOZKURT - 5 yıl Önce

ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK. POLİS MESLEK YÜKSEKOKULUNA ÖĞRENCİMİ ALIYORLAR. YOKSA DİREK POLİS MEMURU MU ?

HALİL YALÇIN
HALİL YALÇIN @LOKMAN BOZKURT - 5 yıl Önce

4 AY EĞİTİMDEN SONRA ATAMAN OLUYOR KARDEŞİM. PMYO GİDİ DEĞİL YANİ..

ilhan
ilhan - 5 yıl Önce

başvuruyu nasıl yapıcaz nereden yapıcaz bilgisi olan söyleyebilir mi acaba