22. Dönem PÖH Alımı Ne Zaman? Başvuru Şartlarında Yeni Gelişme

Polis Özel Harekat alımları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Adaylar PÖH alımları için başvuru şartlarının esnetilmesini istiyor. Peki başvuru şartları belli oldu mu? 22. dönem PÖH başvuruları ne zaman alınacak. Tüm bu detaylara ilişkin son gelişmeleri haberimizden bulabilirsiniz.

22. Dönem PÖH Alımı Ne Zaman? Başvuru Şartlarında Yeni Gelişme

22. dönem Polis Özel Harekât alımı başvuruları için yeni gelişmeler yaşanıyor. Polis adaylarının en çok tercih ettiği branşlardan bir tanesi olan Özel Harekat adayları başvuru koşullarını merakla takip ediyor. Adaylar pek çok kez başvuru şartlarının esnetilmesi taleplerini yinelemekteler. Polis Meslek Yüksek Okulu yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı. Polis özel harekat adaylarının beklediği değişiklikler yönetmelikte yer almadı.

2018 yılında PÖH alımları için 10 bin 700 kontenjan ayrılması bekleniyor. Polis Akademisi alımlarda başvuru şartlarını tespit ederek yayımlamasıyla başvuru süreci resmen başlayacak. Geçtiğimiz yıl yapılan Polis Özel Harekat alımlarında 10 bin alım gerçekleştirildi. Adayların yoğun ilgisi ile 280 binden daha fazla başvuru gerçekleştirildi. Önceki yıl PÖH alımlarında askerlik şartının olmaması ve KPSS şartının da kaldırılması başvurulara yoğun ilginin olmasını sağladı. 2018 yılı polis özel harekatı için başvuru şartlarında esneme yapılması umudu azaldı. Geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayımlanan yönetmelik ile POMEM ile PMYO alımları için başvuru şartlarında bazı değişikliklere yer verildi. PÖH alımlarına ilişkin bir değişiklik yapılmadı.

PÖH YAŞ ŞARTI NE OLACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından PÖH alımlarında yaş şartının esnetilmesi konusunda bir çalışması bulunmuyor. Geçtiğimiz günlerde bazı Milletvekilleri tarafından TBMM'de gündeme getirilen yaş şartına ilişkin çalışma bir karşılık bulmadı. Milletvekilleri polis özel harekat şartlarına ilişkin talepleri zaman zaman gündeme getirmeye devam etmesi bekleniyor.

2018 PÖH ALIMLARI NE ZAMAN?

Polis Özel Harekat başvurularına ilişkin henüz bir takvim belirlenmiş değil. Başvurulara ilişkin yapılan değerlendirmelere göre 2 aya kadar PÖH alımı gerçekleşmesi tahmin ediliyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. İşin olsa ekibi olarak alıma ilişkin resmi bir açıklama yapılır yapılmaz adaylara duyuracağız.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
YASİN EMRE
YASİN EMRE - 5 yıl Önce

ABD'de Ve Avrupada, Askerlik Ve Polislik Gönüllülük Esasına Dayandığı İçin Yaş Şartı Yok. Ama Bizim Ülkemizde Yaş Şartı 28... Şehadeti Bekleyen Binlerce Müslüman Türk Gencine, Yaş Sınırı Koymasınlar Lütfen. Enazından 35 Olsun...

Sinem
Sinem - 5 yıl Önce

Sayın bakanım sizden ricam yaş sınırı çıksın bayan alımı olsun bu vatan için bayrak için seve seve canımızı veririz bu alımda bir sans istiyoruz bayan yaş sınırı çıksın

Furkan akbulut
Furkan akbulut - 5 yıl Önce

Yaa Allah için lütfen lise mezununa dusurun şartları tek isteğim budur benim

Ali kandilcik
Ali kandilcik - 5 yıl Önce

KPSS şartı olmasın bizde bu memleketin evlediyiz 2 saatlik sınav ,da tatsız bir durum yasanip sınavı yapamayan binlerce insan var o insanları düşünmek lazım heyecana kapilip KPSS basariz insan çok KPSS şartı olmasın

Sercan agdag
Sercan agdag - 5 yıl Önce

İşsizim 5yildan beri

ppöh
ppöh - 5 yıl Önce

İşsizim diye bu mesleğe girmek istiyor olacak şey değil.Bu meslek sizin gibi işsizlerin ben girerim parası iyi diyerek katılacağı bi meslek değil.Gidin kendinize emlakcıda falan iş bulun 10cm kolu olan göbekliler sizi.

Nur
Nur - 5 yıl Önce

Lisans için ayrıcalık olmalı yaş yükseltmeli 1 Ocak esas alınmalıdır 4 yılı sırf pomem için okudum

Mustafa Baba
Mustafa Baba - 5 yıl Önce

Heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyorum..