2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İlanları Devam Ediyor!

Kamuya 100 Bin Memur Personel alımı için müjdeyi Erdoğan vermişti. 2021 Yılı İstihdam projesi devam etmekte olup yeni ilanlar yayımlanıyor. İşte Güncel Memur Personel alımları.

2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İlanları Devam Ediyor!

Kamu Kurum ve Kuruluşları için kamuya ilanlar yayımlanmaya başlandı. 2021 yılı için 100 bin Memur Personel alımı yapılacak. Ayrılan bütçeye göre alımlar Bakanlıklar ve kurumlar tarafından yapılacak. 2021 Yılı henüz gelmedi ancak Kamu İlanları yayımlanmaya başlandı. Memur Alımı 2021 yılı için ve Personel Alımı 2021 yılı için ilanları ve detaylarını siz değerli okurlarımız için paylaşacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Kamuya Memur Alımı için adaylardan bazı şartlar talep ediliyor. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
 • Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

şartları aranacak.

KPSS ŞARTI NEDİR?

2021 yılı Kamu Personeli alımları ve memur alımları için adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den puan almış olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda Lise için KPSSp94, Ön Lisans için KPSSp93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 50, 55, 60,70 veya üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Adayların değerlendirmeleri KPSS puanına göre yapılacak olup Yüksek puana sahip olan adayların şansı daha yüksektir.

EĞİTİM ŞARTI:

Adayların alım yapılacak alana göre lise, ön lisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Bu yönde Lisans mezunları için En az dört yıllık eğitim veren ilgili yüksekokullardan veya yurtdışında eğitim veren ve YÖK onaylı denkliği bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir.

2021 AĞUSTOS AYI ÖNEMLİ İLANLAR YAYIMLANDI!

Ağustos 2020 tarihi ile yayımlanmış olan ilanlara göre önemli kamu kurumları ve bakanlıklar alım yapılacak. Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı 750 Muhafaza Memuru, Polis Akademisi Başkanlığı 2500 polis adayı alımı yapılacak. 

Alım Yapacak Bakanlıklar:

MSB 338 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Kültür Bakanlığı 206 Personel Alımı Yapıyor! 700 Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanlığı ATK 23 Kamu Personeli Alımı ( VHKİ, Aşçı, Biyolog, Sağlık Teknikeri)

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Bilişim Personeil Alımı İlanı

Enerji Bakanlığı MAPEG Yüksek Maaş İle Sözleşmeli 5 Bilişim Personeli Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı 25 İlde 2021 Yılı 750 Muhafaza Memuru Alımı İlanı

2021 YILI BEKLENEN İLANLAR:

2021 yılı içerisinde başvuruları devam etmekte olan ilanlar var ancak hala yayımlanmamış ve başvurusu beklenen ilanlarda yer almaktadır. Özellikle, Bakanlıklar ve diğer kurumlar henüz büyük alım ilanlarını yayımlamış durumda değiller. Bunlar:

 • Gençlik ve Spor Bakanlığı,
 • Adalet Bakanlığı,

Bekçi Alımı:

Emniyet Genel Müdürlüğü 2021 yılı bekçi alımları da bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 2020/1 kapsamındaki Polis Akademisi Bekçi alımlarında Kontenjan sayısı çok azdı. Sadece İstanbul İlinde yapılan alımlar için 400 kişilik kontenjan ayrılmıştı. Bu kapsamda 2021 yılında daha çok kontenjan ile bekçi alımı yapılması bekleniyor. Adayların beklentisi oldukça yüksek ve en az 10 bin bekçi alımı ilanın yayımlanması beklentiler arasında.

Geçtiğimiz yıllarda Polis Akademisinden yapılan duyurular ile Bekçi alımları yaz aylarında yayımlanmıştı. 2021 yılı içinde çıkan haberler ve gelişmelere göre İlanın Temmuz En geç Ağustos aylarında yayımlanması bekleniyor.

POMEM Polis Alımı Kontenjanı:

POMEM kapsamında 28. Dönem POMEM alımları yapılacak. Geçtiğimiz dönemlerde de yapılan polis alımlarına da baktığımızda 10000 civarında polis alımları yapılıyor. Ancak geçen ay Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanmış olan Bütçe Görüşmeleri neticesinde polis alımları kontenjanı belli oldu. Bu kapsamda " Emniyet Genel Müdürlüğü için belirtilen atama iznin 11837 adedi sadece Komiser Muavini ve Polis Memuru kadrolarında yapılacak atamalar için kullanılabilir." şeklinde açıklama yer almıştı. Bunun en az 10 bin ile 11 bin arasındaki kontenjanı Polis alımlarına ayrılması bekleniyor.

POMEM POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI BURADA

Gençlik ve Spor Bakanlığı 8 Bin Personel Alımı:

Genlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı için bünyesine 3775 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alacak. Alımlar en az dört yıllık eğitim almış olan adaylardan yapılacaktır.

 • 2000 Antrenör,
 • 600 Gençlik Çalışanı,
 • 652 Yurt Yönetim Personeli,
 • 50 Psikolog,
 • 473 Spor Uzmanı,

kadrolarında alım yapılacak.

2021 YILI 14 BİN 150 EK MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanmış olan ek atama kadrolarına göre 14 bin 150 memur alımı yapılacak. Alımlar 47 Kamu kurumu ve bakanlıklar tarafından ve 127 Üniversite tarafından yapılacak. Bu kapsamda,

 • Adalet Bakanlığı için belirtilen izinin 1000 adedi sadece Hakim Adayı kadrosuna yapılacak atamalar için kullanılır.
 • Hazine ve Maliye Bakanlığı için belirtilen atama izinin 1 adedi sadece Kefalet Sandığına ait kadrolarda yapılacak atamalar için kullanılabilir.
 • İçişleri Bakanlığı için belirtilen atama iznin 110 adedi sadece kaymakam Adayı kadrosuna yapılacak atamalar için kullanılabilir ve ilgili ilan Resmi Gazete yayımlanarak detaylar kesinleşti.
 • Savunma Sanayi Başkanlığı için belirtilen atama iznin 30 adedi sadece Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak atama için kullanılabilir.
 • Emniyet Genel Müdürlüğü için belirtilen atama iznin 11837 adedi sadece Komiser Muavini ve Polis Memuru kadrolarında yapılacak atamalar için kullanılabilir.

BELEDİYELER 2021 YILI MEMUR ALIMI İLANLARINI DUYURDU!

2021 yılı Belediye Memur Alımı için ise Belediyeler ilanlarını yayımlamaya başladılar bile. Bu yönde belediyeler yeni ilanları yayımladı. Belediyeler bünyesine, Zabıta memuru, İtfaiye eri ve farklı memur kadrolarında alım yapacak.

ZABITA VE İTFAİYE ERİ ÖZEL ŞARTLARI:

 • İlan edilen itfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
 • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilenen az B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

BELEDİYELER YENİ İLANLAR YAYIMLADI!

Temmuz ayı içerisinde yayımlanan Belediye Memur Personel alımı ilanlarına göre belediyeler yeni ilanlar yayımladı. Alımlar Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri kadroları dışında alım yapılacak olup ilanlar hakkında detaylar aşağıdaki bağlantı içindedir.

Hangi Belediye Memur Alımı Yapacak?

 • Kadıköy Belediyesi
 • Karaburun Belediyesi
 • Çankaya Belediyesi
 • Çorum Bayat Belediyesi
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi
 • Selçuklu Belediyesi
 • Karapınar Belediyesi
 • Çanakkale Belediyesi
 • Altunhisar Belediyesi
 • Çardaklı Belediyesi

TÜM BELEDİYE PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

TEMMUZ AYI MEMUR PERSONEL ALIMI GÜNCEL İLANLARI:

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

2021 Yılı için yayımlanacak memur personel alımı ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 09:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hulk
Hulk - 2 yıl Önce

100 bin personel alımı yapılıyor ilanları veriyorsunuz da polislikte 30 yaş sınırı engeli getirtilir belediyelerde ikametgah şartı getirtilir efendime söyleyeyım absurt bi sertifika şartı istenir eee vay efendim 100 bin memur alımıymış ya bırakın !!

tears
tears - 2 yıl Önce

hiç bir gelişmiş ülkede böyle yaş sınırı olayı yok. artık genç nüfus orta yaş nüfusa denk geliyor günümüzde bi ton 30 yaş üstü insan sırf yaştan dolayı madur oluyor ben daha donanımlı ve 3 üniv. mezunu olarak iş bulamayım lise mezunları atansın şaka gibi

Sinan
Sinan - 2 yıl Önce

Ben onlisans mezunuyum sonra lisans okudum yaş 38 diye sen yaslisin memur olamassin zihniyeti mevcut amma kpss ye gir yinede sinav parasi odemeye devam et ama memur alimlarinda yas 35 kusura da bakma ben de kpss ye girmiyom dört yildir biraktim kpss ye girmeyi zoruma giden şey ne yillarimiz okulda heba oldu meslek sahibi olamadik yazik yazik diyorum devletimizden ricam bu yaş sınırı kalksin 45 e cekilsin biseyler yapilsin böyle magduriyetler yasanmasin malesef işsizlik yüzünden yuva kuramiyoruz yas 35 i gecmisse ölüuamelesi yapiliyor ha bir tek iş ilanı vardı yaş sorunu olmayan onada muracat edemedim ikametgah sorunu varmış olurmu boyle bişey devletimizin bu konuya el atmasini cok çok rica ediyorum saygilar

.....
..... - 2 yıl Önce

30 yaş sınırı kaldırılmalı
Birçok insan mağdur
Yazık

ayse
ayse - 2 yıl Önce

lise mezunu atamalar olsun

Derya
Derya - 2 yıl Önce

33 yaşındayım ve 30 yaş sınırı yazık gerçekten 30 yaşını geçen yaşamasın artık

3163 önlisans işletme yönetimi
3163 önlisans işletme yönetimi - 2 yıl Önce

3163 işletme yönetimi haberi yapın lütfen

Çulsuz
Çulsuz @3163 önlisans işletme yönetimi - 2 yıl Önce

Evet 3163 önlisans işletme yönetimi haberi yapın lütfen.

adile
adile - 2 yıl Önce

Yaş sınırı kalmalı mağduruz boşuna mı okudum yaa