2020 Yılı GUY Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 yılı için Gelir Uzman yardımcısı alımları için başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Türkiye geneli binlerce memur adayından başvuru alındı. İşte detaylar.

2020 Yılı GUY Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı hizmet vermekte olan gelir İdaresi Başkanlığı 2020 yılı için 1000 GUY alımı ilanı yayımladı. Başvurusu biten Gelir Uzman Yardımcısı alımları için adaylar şimdi sonuçların açıklanmasını bekliyor. Başvuruların 20 Kasım 2020 tarihi ile sona ermesinin ardından değerlendirmeler yapılıyor. Peki Başvuru sonuçları nerede ve ne zaman açıklanacak? Nasıl sonuç sorgulama yapacaksınız? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

GUY GİRİŞ SINAVI YAPILACAK!

Gelir İdaresi Başkanlığı adaylara Gelir Uzman Yardımcısı Giriş sınavı yapacak. Söz konusu giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşacak. İlk önce yazılı sınav yapılacağından Giriş sınavının yazılı bölümü test usulü gerçekleştirilecek. Yazılı sınavdan geçerli not alan adaylar ise sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklardır.

BAŞVURU DEĞERLENDİRMELERİ YAPILIYOR!

Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; il bazında toplam kadro sayısının 5 (beş) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri il dikkate alınarak KPSS (A) P48 türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 5 (beş) katı aday giriş sınavına çağrılacaktır. KPSS (A) P48 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Gelir İdaresi Başkanlığı GUY alımı başvuru sonuçları hakkında herhangi bir tarih paylaşmadı. Değerlendirmelerin bitmesi halinde sonuçlar Aralık ayına kadar açıklanması bekleniyor.

Bu yönde Başkanlık yaptığı açıklamada, Giriş sınavının yazılı bölüme girmeye hak kazanan adaylar için “Sınav Giriş Belgesi” düzenlenecektir. Sınav Giriş Belgesine ilişkin duyuru giriş sınavının yazılı bölümüne girmeye hak kazanan adayların ilan edilmesi aşamasında yapılacaktır.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ile birlikte, T.C. kimlik numarası ve fotoğrafı bulunan; Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı, sürücü belgesi veya kullanım süresi dolmamış pasaport belgelerinden en az birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bunlardan en az birinin olmaması durumunda aday sınava alınmayacaktır dedi.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMAYINIZ.

Android İşin Olsa Uygulamamız

İOS İşin Olsa Uygulaması

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 21:11
YORUM EKLE