2020 Ertelenen İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı İlanları Yeniden Yayımlandı!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış ancak Korona Sebebi ile başvuruları ertelenmiş olan Belediye Memur alımları yeniden yayımlandı. İşte o ilanlar.

2020 Ertelenen İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı İlanları Yeniden Yayımlandı!

Ülkemizde bulunan Belediyeler Mart ayında ve Nisan ayında yayımladıkları memur alımı ilanlarını yeniden aktif ettiler. Bazı Belediyelerin, 10 Mart 2020 tarihinden sonra ülkemize gelen Koronavirüs salgını sebebi ve sosyal mesafe nedeni ile başvuru tarihleri ertlenmişti. Ancak salgının azalması ve normalleşme süreci kapsamında ilanlar yeniden aktif edilerek başvurular alınmaya başlanacak. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilanların detaylarını aktaracağız.

ALIM YAPACAK BELEDİYELER:

Başvuru sürecini ertelemiş ve yeniden aktif etmiş olan belediyeler: Aksaray Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesidir. Söz konusu bu belediyeler toplamda 455 zabıa memuru alımı ve itfaiye eri alımı yapacak.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

İlgili Belediyeler adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacaktır. Bu kapsamda genel nitelikler şöyledir.

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

İTFAİYE ERİ VE ZABITA MEMURU ÖZEL ŞARTLARI:

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır,

Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak,

Zabıta Memuru alımı için adayların Karayolları Trafik Kanunun hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranır,

İtfaiye eri alımı için, Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından mezun olan adayların başvuru yapacağı kadrolar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olan adayların başvuru yapacağı kadrolar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU TARİHİ VE İLANIN DETAYLARI:

Söz konusu belediyelern ilanlarını güncellediklerini yukarıda sizlerle paylaşmıştık. Başvuru süreci değişen ilanları aşağıda sizlere son başvuru tarihi itibari ile sunacağız. Başvuru için ilanları inceleyebilirsiniz.

Aksaray Belediyesi 25 İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı! KPSS 60 ve En Az Lise Mezunu

Başvuru Tarihleri: 06/07/2020 tarihinden 10/07/2020 tarihi mesai bitimine kadar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Düşük KPSS İle 300 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Başvuru Tarihleri: Başvurular 01 Temmuz 2020 tarihi ile 10 temmuz 2020 tarihi arasında yapılacak. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 Memur Alımı

Başvuru Tarihleri: 17/07/2020 - 27/07/2020 tarihleri arasında.

Lise-Ön Lisans-Lisans Mezunu Çankaya Belediyesi 80 Zabıta Memuru Alımı

Başvuru Tarihleri: 23 Haziran 2020 tarihinde başlayacak olup en geç 29 Haziran 2020 tarihine kadar başvuru alınacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem karabulut
Muharrem karabulut - 3 yıl Önce

Yaş dan dolayı giremiyoruz.Yaş sınırı 35 olsun lütfen