2019 Bekçi Alım İlanı Yayımlanmadı, Yaş Şartı 35 Yapılsın Talebi

2019 yılı bekçi alım ilanı Çarşamba günü yayımlanacağı söylenmesine rağmen yayımlanmadı, adaylar ilanın yayımlanmadan önce yaş şartının 35 yapılmasını talep ediyorlar. İşte adayların talepleri ve gündeme yansıyan açıklamalar...

2019 Bekçi Alım İlanı Yayımlanmadı, Yaş Şartı 35 Yapılsın Talebi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarla gündeme gelen ve 4 Mart 2019 tarihi itibariyle de duyurusu gerçekleştirilen 8 bin bekçi alım ilanının Çarşamba günü yayımlanacağı aktarılmıştı. Polis Akademisi Başkanlığı 4 Mart 2019 tarihinde Çarşı ve Mahalle bekçisi alım ilanı için sınav duyurusunu yayınladı ancak ilan henüz kamuoyuna ulaştırılmadı. Bakan Soylu' nun Çarşamba günü olarak ifade ettiği ilanın üzerinden neredeyse 1 hafta geçti ve ilanın hala yayımlanması bekleniyor. Daha önceki bekçi alımlarına başvuru yapamayan adaylar, bahsi geçen 8 bin kişilik bekçi alım ilanına başvuru yapabilmek için sabırsızlıkla bekliyorlar. Her ilanda olduğu gibi bu ilan sürecinde de başvuru şartlarına uygun olmadığı için başvurusunu yapamayan on binlerce aday bulunuyor. Bu adaylar, sosyal medya platformlarında seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

BEKÇİ ALIMLARINDAKİ BAŞVURU ŞARTLARI DEĞİŞTİRİLSİN TALEPLERİ

Bekçi alımlarında uygulanan askerliğini yapmış olma ve 31 yaş şartına yönelik adayların talepleri bulunuyor. Adaylar yaş sınırının 35' e çekilmesini istediklerini, ilan henüz yayımlanmamışken düzenlemenin yapılarak duyurulmasını istiyorlar. Böylelikle başvurmayı bekleyen on binlerce adayın daha başvuru yapabileceği ifade ediliyor. Her alımda uygulanan 31 yaş sınırı ve askerlik şartının değiştirilmesini talep eden adaylar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' ya seslerini duyurmak için haber platformlarına mailler atıyor, sosyal medya hesaplarında hashtag etkinlikleri düzenliyorlar. Bizler de İŞİN OLSA olarak onların bu taleplerine haberimizde yer vermeye çalıştık.

BEKÇİ ALIMLARI YAYIMLANDIĞINDA İLK SEN ÖĞREN, ANINDA BAŞVURUNU YAP

İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı indirerek; ilan yayımlandığı anda bildirim alır ve başvuru şartlarını öğrenbilirsiniz. İlandan ilk haberdar olarak anında başvuru işlemlerinize başlama fırsatı elde edersiniz. Uygulamalarımızı aşağıdaki bağlantılardan indirmeyi unutmayınız.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 16:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 4 yıl Önce

Sadece yaş sınırı 35 olsun istiyoruz diğer geri kalan şartlar Uygun

Bekir
Bekir - 4 yıl Önce

Lütfen yaş sınırı 35 olsun Allah aşkına

Emrullah Taşdemir
Emrullah Taşdemir - 4 yıl Önce

Yaş şartınin 35 olmasi buyuk bir kitleyi memnun edeceginden eminim ve bu yaş olgunlugu insanlarla diyalog kurma etkisi daha iyi olacagina inaniyorum

Zekeriya bas
Zekeriya bas @Emrullah Taşdemir - 4 yıl Önce

Yas sarti 35 Olsun insallah

murat
murat @Emrullah Taşdemir - 4 yıl Önce

yaş sınırı 35 olsun

Ünal
Ünal - 4 yıl Önce

35 yaşında birisi Mahallede Koşamaz Bile Bence Yaş Gayet İyi Değişmesin

Kartal
Kartal @Ünal - 4 yıl Önce

Spor mülakatına girecekler seni cebinden çıkaran çok olur boş yapma

Halit
Halit - 4 yıl Önce

Sayın bakanımız istesin yarım saatte yaş sınırı 35 yapar

Uğur Varol
Uğur Varol - 4 yıl Önce

Yaş 35 olsa iyi olur evet ama askerliğin kalkmaması daha iyi olur. Ayrıca açıktan ataması olan arkadaşlar var onlarda bu bencillikten vazgeçip talepleri daha makul tutmak lazım.

Mehmet25
Mehmet25 - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olursa rekabet olur buda başarıyı getirir 31 yaş sakin olun bu korku size iyi gelmez

Serkan
Serkan - 4 yıl Önce

Sayın admin sen adamsın adam yaş sınırı 35 olursa dile benden ne dilersen