2018 KPSS Puanı İle Aile Bakanlığı Ön Lisans Mezunu 323 Memur Alınıyor!

Kamuya memur alımı için yeni ilanlar yayımlandı. Ön Lisans mezunu kapsamında Aile Bakanlığı 323 memur alacak. İşte kadro dağılımı ve KPSS detay.

2018 KPSS Puanı İle Aile Bakanlığı Ön Lisans Mezunu 323 Memur Alınıyor!

Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere Ön Lisans mezunu olan adaylar içerisinden farklı pozisyonlarda memur alımı yapacağını ilan etti. Yayımlamış olan tercih kılavuzuna göre tercih işlemler ibugün itibari ile başladı ve 27 Kasım 2019 tarihine kadar devam edecek İşte kılavuz ve kadro detayları.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS 2019/6 tercihleri ile Ön Lisans mezunu 323 memur alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar bakanlığı farklı illerde bulunan Taşra Teşkilatlarına alım yapılacak olup,Büro personeli, Diğer Sağlık Personeli, Destek Personeli pozisyonlarda yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

ÖSYM tercihleri ile adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep ediliyor. Bu yönde genel olarak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranıyor.

Özel olarak ise, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 65 yaşını tamamlamamış olmak, Kadın hizmet birimlerinde çalışacak personelin, ilgili mevzuat gereğince tercihen kadın personel çalıştırılması gerektiğinden, “Cinsiyeti kadın olmak.” şarttır.

2018 KPSS PUANI BAZ ALINACAK!

Adayların sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için,  2018-KPSS Ön Lisans) girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde,önlisans mezunları için KPSSP93  puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

TERCİHLER:

Ön Lisans mezunu memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına 21 Kasım 2019 tarihi ile ÖSYM merkezi yerleştirmesi ile tercih yaoacaklardır. Terih işlemleri en geç 27 kasım 2019 tarihine kadar SYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri  gerekmektedir.

TERCİH KILAVUZLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 16:03
YORUM EKLE