Ücretsiz Tablet Dağıtımı Şartları Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtacak. Tablet alabilmek için aranmakta olan şartlar belli oldu.

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Şartları Belli Oldu!

Ülkemizde ve üm dünya ülkelerinde görülen koronavirüsü sebebi ile pek çok yer kapandı ve Türkiye'de uzun süredir okullar kapandı eğitimler uzaktan devam ediyor. Çocuklar telefonlarda, tabletlerden, bilgisayarlardan ya da televizyonlardan derslere devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen müjde ile çok sayıda öğrenciye ücretsiz tablet dağıtılacağı belirtildi. Buna göre tabletler ne zaman dağıtılacak, tablet dağıtımı detayları merak ile beklenirken sonunda tablet dağıtımında aranacak olan şartlar belirtildi.

Bakan Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kendisine yöneltilen tablet dağıtımında aranacak olan şartların ne olduğu hususuna "Bakanlığımız ve diğer kuruluşlardan öğrencilerimize ulaştırılacak bilgisayarlarla ilgili dağıtım planı, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından, ailesinin gelir durumu, eğitim çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi ve okul başarısı gibi hususlar dikkate alınarak yapılıyor. " resmi açıklamasını yaptı.

Tablet verilecek olan öğrencilerin uygunlukları için öncelikle aile durumları anne baba çalışma durumları eve giren ekonomik gelir ya da anne babanın ayrı olup olmama durumları evde başka kardeş var mı varsa kaç tane bu kişilerin kaç tanesi eğitim görüyor gibi detaylı bir inceleme yapıldıktan sonra hak eden, durumu olmayan ve eğitimden mahrum kalan öğrencilere yüz binlerce tablet Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa sürede dağıtılacak. Pandemi süreci bitse dahi zaten uzaktan eğitimlerin bundan sonra sürekli devam edeceği Milli Eğitim Bakanı tarafından belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Duygu varnali
Duygu varnali - 1 yıl Önce

Merhabalar bana tablet lazim kiz ogrenciyim okula gidiyom fakat odevlerimi bakamadigim icin telefonum yok ondan tablet ihtiyacim var benimde acill