Taşra Teşkilatı MEB Personeli için Görevinde Yükselme Sınavı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yeni duyurulara göre görevinde başarılı bir şekilde devam eden personellere yönelik yapılacak olan Görevde Yükselme Yazıl Sınav Başvuru kılavuzuna yer verildi. Detayları sizler için derledik.

Taşra Teşkilatı MEB Personeli için Görevinde Yükselme Sınavı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan yeni duyuruya göre MEB Personeli Merkez ve Taşra Teşkilatı bünyesinde çaılanlar için görevde yükselme yazılı sınav başvuru kılavuzlarını açıklayarak adayların sınavlara girerek kendi görevlerinde daha üst kademeye çıkabileceklerini belirtti. Sınav başvuru kılavuyzla birlikte başvuru takviminide açıklayan MEB'in adayların sınava iyi hazırlnamaları gerektiğini de belirtti.

ADAYLAR için BELİRLENEN BAŞVURU TAKVİMİ

15 Ekim 2018- 24 Ekim 2018: Sınav başvuruları alınacak.

12 Kasım 2018- 23 Kasım 2018: Sınav Ücretleri yatırılacak.

3 Aralık 2018: Sınav giriş belgesi erişime açılacak.

9 Aralık 2018 Pazar günü saat 14:30: Sınav gerçekleştirilecek.

10 Ocak 2019: Sınav sonuçları açıklanacak.

ADAYLAR için BELİRLENEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Memurları Kanununun 68inci maddesinde yer alan kanuna göre belirtilen şartları ve hizmet süresini kendi bünyesinde barındırması gerektiğinin zorunda olduğunu aksi taktirde sınav sonucunun geçrsiz sayılacağı açıklandı.

SINAVA NASIL BAŞVURU YAPILIR

Sınava girmek isteyen adaylar öncelikle 24 Ekim 2018 tarihine kadar başvurularını yapmalıdırlar. Ardından sınav ücreti olarak belirlenen 100 TL'yi 12 Kasım 2018 ile 23 Kasım 2018 tarihleri arasında MEB bünysinin adı altında devlet banklarına yatırabilmektedilrler. Sınav ücretinin de yatırılmasının ardından adayların sınava girmek için tarihlerin açıklanmasını beklemeleri yeterli olacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:33

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE