Okullar Kapanmayacak Tüm Yaz Açık Kalacak

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların kapanmayacağı ve yaz tatilinde de eğitime açık olacağına yönelik yeni billgiler paylaşıldı.

Okullar Kapanmayacak Tüm Yaz Açık Kalacak

Pandemi sebebi ile eğitimden bir senedir uzak kalan öğrenciler aralıkarla yüz yüze ders yaparken okullar artan vakalar sebebi ile sık sık kapanmak zorunda kaldı. Buna göre 1 Mart tarihi itibari ile tüm şehirlerde okullar yüz yüze açılmışken yeniden kapanmaması için vatandaşlara dikkat etmesi için uyarılar yapılırken ilk defa okullar pandemi sebebi ile geç kapatılacak. Normalde Haziran ayında kapatılan okullar bu sene 2 Temmuz'a kadar devam edecek. 2 Temmuz günü ise okullar kapatılmış olacak. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı uzun süredir telafi eğitimlerinin yapılacağına yönelik bilgiler vermekteydi ancak telafi eğitimlerinin nasıl yapılacağı bilinmemekteydi. Buna göre sosyal medyada yeni bir konu gündeme geldi ve okulların yaz tatilinde kapanmayacağı belirtiliyor.

Yaz Tatilinde Eğitim Devam Edecek

2 Temmuz tarihi itibari ile okullar resmen kapatılacak. Ancak telafi eğitimleri de bundan sonra başlayacak okulların 31 Ağustos tarihine kadar açık kalacağı ön görülmekte olup 31 Ağustostan sonra da en kısa süre içerisinde 2021 - 22 eğitim öğretim yılının başlaması ön görülmektedir. Buna göre tüm okulların açık olup olmayacağı, kaç öğrencinin katılım sağlayacağı bilinmiyor. Öncelikle öğretmenlerden, velilerden isteklerin alınması ve ona göre açık kalacak okulların belirlenerek bu okullarda telafi eğitimlerinin başlaması ön görülüyor. Tüm Türkiye'deki veliler bunu isterse yaz tatilinde hiçbir okulun kapanmaması ön görülmektedir. Buna göre 18 milyon öğrencinin MEB'de eğitim gördüğü düşünülürse 3 - 4 milyon öğrencinin telafi eğitimlerine katılmak için gönüllü olacağı sosyal medyada gelen ön görüler arasında yer almaktadır.

YORUM EKLE