Öğretmenlerin Özür Grubu Yer Değiştirme Başvuruları Haftaya Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme başvuruları 2 Ocakta başlayacak. 

Öğretmenlerin Özür Grubu Yer Değiştirme Başvuruları Haftaya Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli öğretmenler bilindiği üzere zorunlu hizmet sürelerini tamamladıktan sonra tayin hakkı elde edebilmektedir. Ancak tayin hakkı elde edemeden de öğretmenler yer değiştirme başvurusu yapabilmektedir. Tabi ki zorunlu hizmet süresini doldurmadan başvuru yapabilmek için öğretmenin özür grubunda yer alması gerekmekte olup genel olarak yarı yıl tatilinde öğretmenlerin başvuruları alınmakta olup bu sene de müracaatlar alınacak ve özür grubu yer değiştirme işlemleri yapılacaktır.

2 OCAKTA BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama da kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli statüsünde çalışıp kadroya geçen öğretmenlerin 2 Ocak tarihi itibari ile özür grubu yer değiştirme başvurularını yapabileceği duyuruldu. Öğretmenler müracaatlarını 2 Ocak tarihinde başlayarak 16 Ocak tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekmektedir. Müracaatlar tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığınca özür grubu yer değiştirme sonuçları 17 Ocak 2020 tarihinde kamuoyuna açıklanacaktır. Özür grubuna sadece Milli Eğitim Bakanlığında görevli kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli statüsünde çalıştıktan sonra kadroya geçen öğretmenler başvuru yapabilmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE