Öğretmenlere MEB’den 4 Müjde Birden

Bu gün basında yer alan haberlere göre Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmenlerin bazı taleplerinin çözüme kavuşturulması için talimat verdi. Buna göre öğretmenleri 4 müjde birden bekliyor. İşte ayrıntılar…

Öğretmenlere MEB’den 4 Müjde Birden

Öğretmenlere MEB’den 4 Müjde Birden

Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın talimatını verdiği konuların başında öğretmenlerin yaz seminerlerini tatillerini geçirdikleri yerde yapabilmeleri konusu yer alıyordu. Bu konu geçtiğimiz günlerde çözüme ulaştı. Konu hakkında bakanlık tarafından hazılanan yazıda öğretmenlerin yaz seminerlerini istedikleri ilde yapabilmelerinin önünü açıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından verilen ikinci talimat ise 29-30 Haziran tarihlerinin tatil edilmesi. Sosyal Medya üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada da bu talebin yerine getirildiği ve 29 ve 30 Haziran günlerinin tatil takvimine eklendiği açıklanmıştı.

Eşi özel sektörde çalışan öğretmenlerin de bir talebi vardı. öğretmenler kesintisiz 3 yıl sigortalı çalışma şartının yumuşatılmasını istiyordu. Bugün çıkan haberlerde bu talebin de yerine getirildiği ve kesintisiz 3 yıl çalışma şartının kaldırıldığı belirtildi. Ancak henüz bu konuda atılan herhangi bir adım olduğu duyurulmadı. Zaten özel sektörde çalışan eş için aranan kesintisiz 3 yıl sigortalı çalışma şartının kaldırılması için Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde değişiklik yapılması gerekiyor. Bu değişiklik için de Devlet Personel Başkanlığının uygun görüş vermesi lazım. Aynı zamanda Atama ve Yer Değiştirmeye İlişkin Genel Yönetmelikte bu yönde yer alan hüküm bu talebin gerçekleşmesini zorlaştırıyor.

Medyada yer alan son müjde ise Bakan Avcı’nın aday öğretmenlerin eş durumu atamalarına başvurabilmelerinin önünün açtığı yönünde. Ancak bunun da hayata geçirilebilmesi için yukarıda da bahsettiğimiz gibi Yönetmelik değişikliğine gidilmesi şart.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE