Ocak 20 Bin Öğretmen Atamasında Puanlar Düşer Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı Ocak ayı için 20 bin kişilik öğretmen alımı ilanı yayımladı ve başvuruları aldı peki başvurularda puanlar düşer mi?

Ocak 20 Bin Öğretmen Atamasında Puanlar Düşer Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı farklı branşlar için her sene on binlerce kişilik öğretmen alımları yapmaya devam ederken bu sene hızlı bir şekilde ilan yayımlandı ve onlarca farklı kadro için toplam 20 bine yakın öğretmen ataması yapacağını duyurdu. Her branş için kadrolar belirlendi ve toplam 20 binlik ilana Türkiye geneli 95 binden fazla kişinin başvuru yaptığı öğrenildi. Buna göre geçtiğimiz senelere oran ile daha az bir başvuru oldu peki bu neyi işaret ediyor? Başvurularda puan düşer mi, branşlara göre puanlar nasıl olacak?

BAŞVURULAR AZ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığının bu seneki ilanı 4 gün sürdü. Süre az olduğundan dolayı çok sayıda aday müracaat edemedi ve bir çok adayın ilandan haberi olmadı. Ancak bu adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT puanlarının düşük olduğu belirtilmekte olup başvurulara az müracaat yapılsa da yüksek puanlı adayların tamamının başvuru yaptığı bilinmektedir. Bu sebepten ötürü tüm branşlar için toplam 95 bin kişilik ilana müracaat yapılmış olsa da öğretmenlik atamasında puanların düşmeyeceği, azalmayacağı ön görülüyor. 21 Ocak tarihinde MEB 20 bin kişilik öğretmen ataması sonuçlarını açıklayacak. İşin Olsa sitemizden detayları öğrenebilirsiniz.

YORUM EKLE