Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Rotasyon Sürelerini Değiştirdi

Öğretmen rotasyon sürelerinde değişikliğe gidildi. Daha önce 12 yıl olan rotasyon süreleri 2015 yılında 15 yıl olarak uygulanacak. İşte ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Rotasyon Sürelerini Değiştirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Rotasyon Sürelerini Değiştirdi

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değişiklik yapıldı. Yapılan yeni değişiklikle öğretmenlerin rotasyon süresi 15 yıl oldu. Artık 15 yılını doldurmuş öğretmenlere rotasyon uygulanacak. Resmi Gazetede 4 Temmuz 2015 tarihinde değişikliğe dair yönetmelik yayınlandı ve yürürlüğe girdi. 

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin rotasyonla ilgili iki maddesi yeniden düzenlendi ve Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Eski yönetmelikte 8 yıl olarak belirlenen rotasyon süresi yeni yönetmelikle 12 yıla yükseltildi. Yine aynı şekilde eski yönetmelikte 12 yılını dolduran öğretmenlere uygulanacak olan rotasyonda yeni düzenleme ile 15 yıla çıkartıldı. 2015 yılında 15 yılını doldurmuş öğretmenlere rotasyon uygulanacak.

2015, 2016 ve 2015 rotasyon süreleri de yapılan yönetmelik değişikliği ile yeniden düzenlendi. 2015 yılında 15 yıl olan rotasyon süresi 2016 yılında 11 yılını dolduran öğretmenler için değil 14 yılını dolduran öğretmenler için uygulanacak. 2017 yılında ise 10 yılını dolduran öğretmenlere rotasyon uygulanmayacak. 2017 yılında 13 yılını dolduran öğretmenlere rotasyon uygulaması yapılacak. 12 yılını 2018 yılında dolduran öğretmenler de o yıl rotasyon uygulamasına girecek. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE