Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarından Meb’e ŞOK Dava

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 2014 YLSY Bilgilendirme ve Oryantasyon Toplantısına katıldı. Yusuf Tekin burada çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu toplantıda Yusuf Tekin MEB’e neden dava açtığını da anlattı. İşte ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarından Meb’e ŞOK Dava

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarından Meb’e ŞOK Dava

Tekin, Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) kapsamında bursluluğa hak kazanan bin öğrenciye yönelik Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Şura Salonunda düzenlenen bilgilendirme ve oryantasyon toplantısının açılışına katıldı. Tekin, 1416 sayılı kanunla yurtdışına gönderilen öğrencilerin sorunlarının çözümü ve daha nitelikli, daha iyi yerlerde çalışabilecek öğrenciler istihdam edebilme konusunda yoğun çalışmalar yaptıklarını söyledi. Tekin, kendisinin de kanundan yararlanabilmek için geçmişte sınava girdiğini ve en iyi yerleri tercih edebilecek şekilde puan aldığını, ancak Milli Eğitim Bakanlığının yurtdışına göndermemesi üzerine dava açtığını anlattı.

- "İmam Hatip Lisesi, bakanlığa bağlı bir okul"

Türkiye'nin 28 Şubat gibi bir daha görmeyi arzu etmedikleri bir süreci yaşadığını ifade eden Tekin, "Ben imam hatip mezunuyum, Milli Eğitim Bakanlığının bana yazdığı gerekçede de 'İmam Hatip Lisesi mezunu olduğumuz için...' Bu nasıl bir mantıktır. İmam Hatip Lisesi bakanlığa bağlı bir okul. Mahkeme sunulan gerekçe buydu. Türkiye'nin yaşadığı olağanüstü koşulları anlatmak için örnek" değerlendirmesini yaptı.

- "Aynı devletin insanıyız"

Yurt dışına gidecek öğrencilere devletin inanılmaz bir imkan sunduğunu, bunun farkına varılması gerektiğini söyleyen Tekin, yurtdışında eğitim alacakların sosyal, entelektüel, kültürel ilişkiler kurarken Türkiye misyoneri olmalarını ve gittikleri yerlerde dostluklar kurmalarını önerdi. Tekin, "Hepimiz aynı bayrağın altında yaşayan, aynı devletin insanıyız. Düşüncemiz, siyasal yaklaşımlarımız, hayata bakış açımız nasıl olursa olsun hepimiz bu devlet güçlü olduğu sürece, güçlü olacağız. Ne düşünürseniz düşünün, bu ülkenin biraz daha ileriye gitmesi için çaba sarf etmek yükümlülüğündeyiz" diye konuştu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE