Milli Eğitim Bakanlığı MEB 25 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Şubat ayında 25 bin öğretmen ataması yapacak. Peki duyuru ne zaman yapılacak, atamanın yapılacağı kesin tarih duyuruldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 25 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığının bu sene 20 bin öğretmen ataması yapacağı duyurulmuştu ancak daha sonradan yeni gelen açıklama ile ek olarak bu sene 5 bin kişilik öğretmen atamasının daha yapılacağı belirtilmişti. Fakat 5 bin kişilik öğretmen atamasının ücretli öğretmen statüsünde yapılması bekleniyor.

Peki bu sene Milli Eğitim Bakanlığı MEB 20 bin öğretmen, 25 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Öğretmen ataması hakkında kesin bir duyuru yapıldı mı, tarih açıklandı mı? İşin Olsa ekibi olarak Milli Eğitim Bakanlığı MEB öğretmen ataması hakkında gelen tüm açıklamaları sizlere açıklıyoruz.

ŞUBAT ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Şubat ayında 20 bin öğretmen ya da 25 bin öğretmen ataması yapacak. Peki Şubat ataması kesin olarakhangi tarihte yapılacak. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından halen bir duyuru yapılmadı ancak tahmini olarak atamaların Şubat ayının ikinci haftasından sonra yapılacağı ön görülmektedir.

HANGİ BRANŞLARA ATAMA YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Şubat ayına 20 bin - 25 bin öğretmen ataması yapacak. Branşlara göre henüz kadro dağılımı yapılmadı ancak yine diğer seneler gibi sınıf öğretmenliği, ilköğretim matematik, matematik öğretmenliği, yabancı dil, okul öncesi öğretmenliği, rehberlik, fen bilgisi öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi, beden eğitimi, türkçe ve bilişim teknolojileri branşlarına atamaların yoğun olarak yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeyda
Şeyda - 5 yıl Önce

6 yıldırda ücretli okulöncesi öğretmeniyim halada yapıyorum amacım kadroya geçmek kimse şartlarını kendi seçmez zaman geçtikçe zorlaştı bu sene bir umut mülakat korkutuyor çok yoruldum tiken üstünde durmaktan tuzu kuru olan yaş olanın hakinden anlamıyor beklemek yoruyor yeni kpss başlıyor ne yapılacaksa artık lütfen ben yine kpssye girmek istemiyorum

BAHAR
BAHAR @Şeyda - 5 yıl Önce

MÜLAKAT KORKUTUYOR? peki yüksek puan alan arkadaşların hakkı sizi korkutmuyor mu?

okul oncesi
okul oncesi - 5 yıl Önce

yuksek puan alan zaten atanir hakka gelince nelee oluyor neler donuyor ucretlilere gelincemi hak oldu yillarca canla basla calisiyoruz.sayin bakanimiz kpss sarti aranmayacak demisti insAllah sozunu tutar ben ve enim gibi emek vermis tum arkadasarima nasip et rabbim

Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

Umut fakirin ekmeği. Ye mehmet ye.

Öğretmen
Öğretmen - 5 yıl Önce

Formasyon almaya fırsatı olmayanlar için inşAllah şans verilir.

Kul Hakkı
Kul Hakkı @Öğretmen - 5 yıl Önce

Oha artık

Levent
Levent - 5 yıl Önce

5 sene çalışan ücretli öğretmenler mülakata girer hak eden kazanır. Abuk subuk şartlar ile milleti yormayın umutlandirmayin

Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

Bu din kültüründe ne var her sene 2000 3000 ne oluyor ben bu hükümete bir tarihci olarak oy vermem