Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen Ataması Branşlara Göre Kadro Dağılımı

Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayında 20 bin öğretmen ataması yapacağı bekleniyor. Peki branşlara göre kadro dağılımı nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen Ataması Branşlara Göre Kadro Dağılımı
Milli Eğitim Bakanlığı her sene on binlerce öğretmen ataması yapmaktadır. Bundan sonra ki atamalar bilindiği gibi kadrolu değil sözleşmeli statüsünde yapılmaktadır. FETÖ'cü öğretmenlerin görevden ihraç edilmesi ve gözaltına alınması ile boşlukların giderilmesi için Milli Eğitim Bakanlığının bu sene beklenenden daha fazla atama yapması bekleniyordu.

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı duyurulmuştu. Bundan önce ki yıllarda öğretmen atamaları yılda iki kez yapılırken bundan sonra atamalar yılda sadece bir kere yapılacak. Peki branşlara göre kadro dağılımı belli oldu mu?

Açıklama Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığının Şubat ayında 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacağı duyurulmuştu. Şubat ayının ikinci haftasını bitirdik ve üçüncü haftası başladı ancak henüz atamalar hakkında net bir bilgi verilmedi.

Atamalar Şubat ayında yapılacağı için branşlara göre kadro dağılımının da en kısa süre içerisinde açıklanması beklenmektedir. Şu an için branşlara göre kadro dağılımı belli değil.

Ancak önümüzde ki günler içerisinde Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin öğretmen ataması hakkında bilgi vermesi ve branşlara göre hangi branştan kaç öğretmen alımı yapacağını duyurması beklenmektedir.

YORUM EKLE