Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen Ataması Başvurular Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması başvuruları başladı. Nasıl müracaat edilir başvurular ne zamana kadar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen Ataması Başvurular Başladı
Milli Eğitim Bakanlığının bu sene Mart ayı içerisinde sözleşmeli öğretmen ataması yapması beklenmekteydi. Alım sayısının 30 bin olması beklenirken Milli Eğitim Bakanlığından yapılan duyuru ile alım sayısının 20 bin olduğu öğretmen adaylarına duyurulmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının 15 Mart 2017 tarihinde başvuruların başlayacağı beklenmekteydi ve yayımlanan ilan ile 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması müracaatların başladığı duyuruldu.

BAŞVURULAR NE ZAMAN

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen ataması 15 Mart 2017 tarihi ile başladı. Peki hangi tarihler arasında müracaatlar devam edecek. Buna göre müracaatlar 15 Mart ile 21 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Öğretmen atamasına müracaat edecek olan adayların mezun oldukları eğitim fakültesi bölümü branşları için atama yapılması gerekmekte olup adayın Kamu Personeli Seçme Sınavından 50 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin 121 sözleşmeli öğretmen ataması 15 Mart 2017 ile başladı ve adaylahttpr 21 Mart 2017 tarihine kadar müracaatlarını yapabilecek. Peki nasıl başvuru yapılır.

//mebbis.meb.gov.tr

Yukarıda belirtilmiş olan link aracılığı ile öğretmen adayları müracaatlarını gerçekleştirebilir. Alım ilanına başvurular 15 Mart 2017'de başladı ve 21 Mart 2017 tarihinde müracaatlar sona erecek olup bu tarihler de başvuruların yapılması gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE