Milli Eğitim Bakanı Özel Okul Teşviğinin Yüzde 10 Artacağını Açıkladı

Özel okullarda okuyacak öğrenciler için verilen teşvik miktarının yüzde 10 artacağı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından açıklandı. Artış önümüzdeki eğitim-öğretim döneminden itibaren uygulanmaya başlanacak. İşte ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanı Özel Okul Teşviğinin Yüzde 10 Artacağını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Özel Okul Teşviğinin Yüzde 10 Artacağını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 350 bin öğrenicinin önümüzdeki eğitim öğretim döneminden itibaren özel okula gitmesini planladıklarını ve özel okula gideceklere sunulan teşvik miktarında da yüzde on artış olacağını dile getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'nın teşvik miktarının yüzde 10 artırılması ile ilgili kararı birlikte aldıklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, çalışma kapsamında özel okullara 350 bin öğrencinin gitmesini sağlayacaklarını belirtti. Bakan Avcı, Maliye Bakanlığı'na bu konudaki önerilerini sunduklarını belirterek Maliye Bakanlığı'na sundukları önerinin 350 bin öğrenciye teşvik sunulması ve teşvik miktarının da yüzde 10 artırılması yönünde olduğunu sözlerine ekledi.

Özel okul teşvikinde geçen yıl ilkokullara ve temel liselere 3 bin, ortaokul ve liselere ise 3 bin 500 ve okul öncesine 2 bin 500 lira teşvik verileceğini söyledi. Ne kadar teşvik verileceğini Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarının birlikte kararlaştıracaklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kendisinin umutlarının teşvik miktarının yüzde 10 arttırılması yönünde olduğunu dile getirdi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE