Milli Eğitim Bakanı Avcı, Öğretmenlere Müjde Verdi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan nisan ayında 12 yılını dolduran öğretmenlere müjde geldi. Öğretmenlere jest için talimat veren Avcı’nın müjdesi ne? İşte ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Öğretmenlere Müjde Verdi

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Öğretmenlere Müjde Verdi

Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 12 yılını dolduran her öğretmenin başka bir okula tayin edilmesini öngören uygulama hayata geçmişti. Aynı okulda 12 yılını tamamlayan 40 bin öğretmen Eylül ayında bu uygulama kapsamında başka bir okula tayin edilecekti. Uygulama kademeli olduğu için de 4 yıl sonra okulda 8 yılını tamamlayan bütün öğretmenler rotasyona girecekti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamada değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik sonucunda rotasyon üst sınırı 15 yıla çıkarıldı. Uygulamada kademeli sisteme göre 12 yıla inilecek. Yani 2018 yılı itibariyle bir öğretmen aynı okulda en fazla 12 yıl kalabilecek. Rotasyon uygulamasında yapılan değişiklikten sonra eylül itibariyle aynı okulda 15 yılını dolduran öğretmenlerin başka bir okula tayin işlemleri gerçekleştirilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE