MEB'ten Yüz Yüze Eğitim Duyurusu Geldi! Yüz Yüze Eğitime Katılmak Mecbur mu?

Milli Eğitim Bakanlığı az önce resmi duyuruyu yayımladı. Kademeli Normalleşme sürecine ilişkin detaylar ve Yüz Yüze eğitim detayları haberde.

MEB'ten Yüz Yüze Eğitim Duyurusu Geldi! Yüz Yüze Eğitime Katılmak Mecbur mu?

Milli Eğitim Bakanlığı Yüz Yğze eğitim konusunda duyuru yayımladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın normalleşme sürecine ilişkin açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığıda konu hakkında bir Basın Açıklaması yaparak Yüz Yüze eğitim hakkında tüm detayları aktardı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR!

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir. 

ORTAOKUL VE LİSELER HASTAYA AÇILACAK!

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir. 

BAZI YERLERDE 5 GÜN EĞİTİM OLACAK!

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır. 

YÜZ YÜZE EĞİTİME KATILMAK MECBUR MU?

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 

2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 22:38
YORUM EKLE