MEB Öğretmen Adaylarının Sesini Duyacak Mı?

Meb tarafından 2014 eylül ayında ve sonrasında atamasını yaptığı öğretmenlerin stajyerliklerini hala kaldırmadı. Meb bunun için öğretmenlere yazılı ve sözlü sınav şartı getirmişti. Ancak bu kadar zaman geçmesine rağmen henüz bir adım atılmadı. İşte ayrıntılar...

MEB Öğretmen Adaylarının Sesini Duyacak Mı?

MEB Öğretmen Adaylarının Sesini Duyacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 2014 Eylül ayında ve sonrasında atamasını yaptığı öğretmenlerin stajyerliklerinin kalkması için yazılı ve sözlğ sınavı şartı getirmişti. Yayınlanan Atama-Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde du bu yapılan sınav değişikliğine konu almıştır.

En son atamadan bu yana 8 ay geçmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen adaylarının performaslarının değerlendirilmesie dönük çalışmalar yavaş ilerlemektedir. Asıl sorun 2014 eylül veya ekim'de adaylık kaldırma sınavına gireceği konuşulan stajyer öğretmenlerin 2015 Ağustos özür grubu yer değişikliğine başvurlarının mümkün olmadığının görüntüsüdür. Sonuç ta 2014 Eylül ayında atanan ve 2015 Ağustos 'ta hali hazırda adaylık kaldırma sınavına girmemiş olacağı için eş durumu tayini istemesi zor görünen öğretmenlerin, tayin haklarını kullanarak aile birliklerini koruyabilmelerine katkılarınızı bekliyoruz. MEB bir an önce adaylık kaldırma sınavlarını yapmalı ve öğretmenler, geçmiş yıllarda olduğu gibi bir yıl içinde eş durumu tayini isteme haklarını kullanabilmelidir.'' dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE