MEB İllere Aday Öğretmenlerin Performansını Güncellemeleri için Talimat Verdi

Aday öğretmenlerin performans değerlendirme not girişlerinin 6 Temmuz 2015 tarihine kadar tamamlanması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazı gönderildi. İşte ayrıntılar…

MEB İllere Aday Öğretmenlerin Performansını Güncellemeleri için Talimat Verdi

MEB İllere Aday Öğretmenlerin Performansını Güncellemeleri için Talimat Verdi

İl Müdürlüklerine yazı gönderen Milli Eğitim Bakanlığı, aday öğretmenlerin performans değerlendirme not girişlerinin 6 Temmuz 2015 tarihine kadar tamamlanmasını istedi. Aday öğretmenlerin nihai performanslarına ilişkin gönderilen listelerde çeşitli hataların ve yanlış girişlerin tespit edildiğinin belirtildiği yazıda listelerin son olarak 7 Temmuz 2015 tarihine kadar güncellenmesini ve ardından da Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne gönderilmesini istedi. Performans değerlendirmesinde sınava girip başarılı olan öğretmenlerin listeye mutlaka eklenmesi gerektiğini belirten MEB, aksi takdirde hak kayıpları oluşacağı konusuna vurgu yaparak bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti. MEB’in dikkatle üzerinde durduğu diğer bir konu ise Nihai performans değerlendirme sonucunda başarısız olanların memuriyetle ilişiklerinin kesileceği için listelere eklenirken bu kişiler konusunda da aynı hassasiyetin gösterilmesi oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE