MEB Bütçesi Görüşülüyor! Bugün 60 Bin Öğretmen Ataması Müjdesi Gelir Mi?

​​​​​​​MEB bütçesi TBMM'de görüşülüyor. Dün öğretmenler 3 milyon tweet atarak rekor kırdı. Peki 69 bin öğretmen ataması müjdesi gelir mi?

MEB Bütçesi Görüşülüyor! Bugün 60 Bin Öğretmen Ataması Müjdesi Gelir Mi?

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de birkaç gündür bakanlıkların ve kamu kurumlarının bütçeleri görüşülmeye devam ederken bugün sıra Milli Eğitim Bakanlığı görüşmelerine geldi. Buna göre daha önceki günlerde sıra MEB dahi değilken milletvekillleri 60 bin öğretmen atamasını gündeme getirirken bugün bütçe sırası MEB'e geldi. Peki bugün müjdeli bir haber çıkar mı? 60 bin öğretmen ataması müjdesi verilir mi?

60 Bin Müjdesi Gelir Mi?

Milletvekillerinin yapacağı konuşmalar ve oylamalar neticesinde akşam saatleri itibari ile MEB'in 211 milyar liralık bütçesinin onaylanması bekleniyor. Geçen sene 125 milyar lira olan bütçe bu sene 211 milyar seviyesine çekildi ve yatırım bütçesi de artırılarak yüzde 94 yükseltildi. Bütçenin yükselmesi, milletvekilleri, siyasiler, sanat camiasının da destekleri ile 60 bin öğretmen ataması müjdesinin gelmesi bekleniyor.

3 Milyon Tweet Atıldı

12 Aralık 2020 tarihinde öğretmenler bütçe günü öncesi etkinlik düzenledi. Twitter üzerinden yapılan etkinliklerde ortalama 3 milyon civarı tweet atılırken siyasetten, spora, sanattan, vatandaşlara kadar her kesimden 60 bin öğretmen atamasına önemli destekler geldi. Sendika başkanlarından da 60 bin öğretmen ataması istekleri öğretmenlerin yüzlerini güldürdü. Bugün MEB bütçesinin onaylanması ve milletvekillerinin talep etmesi neticesinde ilk atama da 30 bin ya da 40 bin gibi bir alım yapılırsa ikinci alımda Maliye'ninde destek vermesi sonrası toplam 60 bin öğretmen alımı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:23
YORUM EKLE