MEB Boş Kalan Kontenjanlara Ücretli Öğretmen Ataması Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı, daha önce gerçekleştirdiği 5 bin ücretli öğretmen atamasında boş kalan 2 bin 858 kadro için atamaları gerçekleştireceğiniz açıkladı.

MEB Boş Kalan Kontenjanlara Ücretli Öğretmen Ataması Yapacak

Merakla beklenen, toplamda 5 bin ücretli öğretmen ataması yapılan kadrolarda boş kalan 2 bin 858 kadronun doldurulması için, MEB tarafından yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu sayede, açıkta olan öğretmen ve usta öğretici belgesine sahip olan kişiler içinde, yeni bir umut ışığı doğdu.

Adaylarda Aranan Şartlar Neler?

2 bin 858 ücretli öğretmen kadrosuna başvuru yapacak olan adayların, 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde, Bakanlığa bağlı kurumlarda ücretli öğretmenlik yapmamış olması gerektiği ilk şart olarak duyuruldu.

Bunun yanı sıra; yapılacak soruşturma neticesinde emekli, yaşlılık veya malullükle ilgili bir maaş almadığı saptanacak adayların başvuruları olumlu sayılacak. Aynı zamanda, 13 Haziran 2018 tarihine kadar olan sürede, adayların 540 gün ücretli öğretmenlikle ilgili sigorta primlerinin yatırılmış olması, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, mezun oldukları bölümle ilgili olarak bir sorun teşkil edilmemesi ve 2017/2018 yıllarında yapılan KPSS’den en az 50 puan almış olunması şartlar arasındadır.

Ön başvuruların 20 Eylül 2018 tarihinde başlayıp, 26 Eylül 2018 tarihinde son bulacağını da söyleyelim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyfullah koca
Seyfullah koca - 2 yıl Önce

Hocam daha önce ücretli öğretmenlik yapanlar mı yararlanabiliyor sadece ??

Hacı
Hacı - 2 yıl Önce

Adam zaten kpss de başarısız olduğundan ücretli yapıyordur.

ÇİÇEK
ÇİÇEK - 2 yıl Önce

Sayın bakanın 13 yıllık ücretli öğretmenlik yapıyorum kpss taban puanı olmasın ne olur ben de başvuru yapmak istiyorum .

Senede ola
Senede ola - 2 yıl Önce

Seneyede varmı