MEB Bakanı Duyurdu! İkili Eğitim Kaldırılacak İkili Eğitim Nedir?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile ikili eğitim sisteminin kaldırılacağı belirtildi. Peki ikili eğitim nedir?

MEB Bakanı Duyurdu! İkili Eğitim Kaldırılacak İkili Eğitim Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB ülkemizde her sene farklı konularda çalışmalar düzenleyerek öğrencilere daha kaliteli eğitim verilmesi, huzur ortamında güvenliğin sağlanarak hizmetlerin sürdürülmesi için yeni görüşmeler gerçekleştirmektedir.

Buna göre ülkemizde bilindiği üzere pek çok okulda öğrenci sayısı fazla olduğu için ikili sistem uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama da ikili eğitim sisteminin kaldırılacağını belirtti. Peki nedir bu ikili eğitim sistemi? İşin Olsa ekibi olarak ikili eğitim sistemi hakkında tüm detayları sizlere açıklıyoruz.

İKİLİ EĞİTİM SİSTEMİ NEDİR?

İkili eğitim sistemi okulun öğrenci sayısına göre düzenlemiş olduğu sabancı ve öğlenci gruptur. Bu sistemde öğrencilerin bir bölümü sabahın erken saatlerde derse başlamakta ve öğlen derslerini bitirmekte diğer grup ise derse öğlen başlayarak akşam geç saatlere kadar ders işlemektedir.

Bu sistemde öğrencilerin sabah erken kalktıkları, iki dersi blok olarak tek işledikleri ve öğlenci öğrenci gruplarının ise evlerine çok geç gittiği belirtilerek Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ikili eğitim sisteminin kaldırılacağını belirtti. Buna göre şu anda ikili eğitim sisteminin Sinop ilinde kaldırıldığı belirtilerek Türkiye geneli öğretmen sayısının artırılmaya çalışıldığı ve öğrenci sayısı ile okul sayısında da düzenlemelerin yapılarak önümüzdeki süreçler içerisinde okullarda ikili eğitim sistemine son verilmesi ve derslerin tam gün olarak işlenmesi beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Havanur Unver
Havanur Unver - 3 yıl Önce

Sinop ta ikili egitim kaldırıldı demek ne kadar dogru bilemiyorum .Sinop,ve cevre ilcelerinde 30 yildir tekli egitim yapiliyor.

Selma
Selma - 3 yıl Önce

Sen hiç bi boka el atma sıvıyon daha da

Gülsüm
Gülsüm - 3 yıl Önce

InşaAllah hayırlısı olur