LGS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak? Tercihler Başlıyor! Taban Puanlar Bekleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Giriş Sınavı 2020 LGS sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? 2020 okulların taban puanları belli olacak ve LGS tercihleri bugün başlayacak. Öncesinde tercih kılavuzu bekleniyor. Detaylar haberde.

LGS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?  Tercihler Başlıyor! Taban Puanlar Bekleniyor!

Liselere Giriş Sınavı LGS sonuçları için son saatler! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Haziran 2020 tarihinde yapılan 2 oturum şeklindeki sınavlar tamamlandı. Liselere başlayacak öğrencilerin aldıkları puanlara göre tercih yapacaklar. LGS sonuçları ne zaman açıklanacak ve saat kaçta açıklanacak? Gözler MEB’e çevrildi.

Sınava yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin katıldı. 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde yapacakları tercihler ile kariyer hedeflerinde önemli bir adımı daha atacaklar. Öğrencilerin daha ii eğitim için bu süreçte önemli bir şart gerekiyor. Yüksek puan alan adaylar yapacakları tercihlerde kendi istedikleri alanlarda daha iyi bir okullarda öğrenim görme imkanı elde ediyor.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

MEB Bakanı Ziya Selçuk son açıklamasında iki oturum halinde gerçekleşen sınavda, herhangi bir soru iptalinin gerçekleşmediğini ifade etti. 2020 yılında daha önceki yıllara göre öğrenci sayısında yüzde 43 artış gerçekleşti. LGS tercihleri ne zaman alınacak? Milli Eğitim Bakanlığı Perşembe günü içerisinde sonuçları açıklamasının ardından tercih kılavuzu belli olacak tercihler başlayacak. Öğrencileri yapılacak tercihleri okullarda okul müdürlüklerine onaylatmaları gerekiyor. E okul üzerinden tercih işlemleri gerçekleştirilebilecek.

2020 LİSELERİN TABAN PUANLARI;

Tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada sonuçlarının açıklandığı aynı gün tercih kılavuzunda açıklanacağını ifade etti. Yani 16 Temmuz 2020 tarihinde tercih kılavuzu öğrencilerin bilgisine sunulacak. Adaylar almış oldukları sonuçlara göre 2020 lise taban puanları açıklanarak tercih işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 02:19
YORUM EKLE