KPSS ÖABT Sınav Sonuçları Açıklandı! ÖSYS 2016 Sorgulama Ekranı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınav sonuçlarını açıkladı. Sorgulama ekranına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

KPSS ÖABT Sınav Sonuçları Açıklandı! ÖSYS 2016 Sorgulama Ekranı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene öğretmen adayların Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavı yapılmaktadır. Bu sınavın yanı sıra adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubuna girmekte ve buadan da yüksek puan almaya çalışmaktadır. Ancak adayların en çok puan topladığı sınav Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavı olduğu bilinmektedir. Sınavın daha erken bir tarihte yapılması beklenmekteyken FETÖ'cülerin darbe girişimi nedeni ile ÖSYM sınavın ileri bir tarihe alınmasını uygun buldu ve bu sebepten ötürü sonuçlar da gecikti. ÖSYM beklenen sonuçları sonunda açıkladı.

Sonuçlar Yayınlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2 Eylül 2016 tarihi ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavının sonuçlarını açıkladı. Bu sınavı girip kaç puan aldığını öğrenmek isteyen adaylar hemen yazının en altında bulunan linki takip ederek sonuçlarını öğrenebilir. Aynı zamanda bazı öğretmenlik bölümleri için hazırlanmış olan soruların cevaplarının yanlış olduğu tespit edilerek bu konu da adaylara ÖSYM duyuru yaptı.

Hangi sorunun yanlış olduğu ve hangi sorunun cevabında değişiklik yapıldığını görmek isteyen adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde bulunan duyurular bölümü aracılığı ile tüm detayları öğrenebilir. ÖABT sonuçlarının açıklanması ile Aralık 2016 tarihinden önce yeni bir öğretmen atamasının daha yapılması beklenmektedir.

https://sonuc.osym.gov.tr/

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE