İstanbul ve İlçelerindeki Okullara 1889 Güvenlik Personeli Alımı Başvuruları Bugün Son!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların güvenlik, çevre temizliği ve çevre düzenleme uygulama alanlarında İstanbul ve ilçelerinse 1889 personel alımı yapılacak. Başvuru şartları neler? Son başvuru tarihi ne zaman haberimizde..

İstanbul ve İlçelerindeki Okullara 1889 Güvenlik Personeli Alımı Başvuruları Bugün Son!

Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığının yaptığı protokoller doğrultusunda okulların çevre temizliği, güvenlik ve çevre düzenleme gibi alanlarındaki personel ihtiyaçları Toplum Yararına Programları ile sağlanmaktadır. Buna göre geçtiğimiz haftalarda pek çok ilde TYP alımları tamamlandı. Son olarak İstanbul genelindeki alımlar için bu gün son gün başvuru şartları neler olacak?

BAŞVURU ŞARTLARI;

İŞKUR'un TYP ilanlarına başvuru yapabilmek için en az 18 yaşını tamamlamak gerekli olacak. Diğer yandan eğitimine devam edenler için örgün bir okulda okumuyor olmaları istenilecek. Açıköğretim sistemi ile okuyan öğrenciler başvuru yapabilecekler. İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları istenilmektedir. Son olarak başvuru son tarihinden önce işkur üzerinden gerekli olan başvuru adımlarını tamamlamak istenilmektedir.

HANGİ İLÇELERDE ALIMLAR YAPILACAK;

İstanbul'un 39 ilçesinde alımlar yapılacak. Buna göre; Gaziosmanpaşa, Sultanbeyli, Şile, Eyüp, Bayrampaşa, Pendik, Sancaktepe, Tuzla, Ümraniye, Kartal, Çekmeköy, Başakşehir, Arnavutköy, Beylikdüzü, Bahçelievler, Zeytinburnu, Çatalca, Sultangazi, Büyükçekmece, Fatih, Beykoz, Şişli, Maltepe, Kağıthane, Bağcılar, Beyoğlu, Sarıyer, Güngören, Avcılar Bakırköy, Küçükçekmece, Beşiktaş, Silivri, Esenyurt, Ataşehir, Adalar, Üsküdar, Kadıköy olmak üzere 1889 kişi istihdam edilecek.

Adaylar toplam 258 gün görev yapacaklar. 30 Haziran 2019 tarihinde görev sona erecek. Başvuru yapan adaylar için lise, kura yöntemi ile seçim tarihlerinde noter huzurunda gerçekleşecek.

BAŞVURU İÇİN SON GÜN 6 EKİM;

Adaylar başvurularını Ataşehir ilçesi, Adalar ilçesi, Üsküdar ilçesinde 6 Ekim, Kadıköy'de 7 Ekim olmak üzere diğer ilçelerde 5 Ekim tarihinde bugün sona erecek.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sınıf öğretmenleri
Sınıf öğretmenleri - 2 yıl Önce

Sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn