İl İçi Tercih Yapan Öğretmenler İl Dışını Seçemez

Milli Eğitim Bakanı İnsan kaynakları genel Müdürü Hamza Aydoğdu sosyal medya hesabında il içi ve il dışı tayinleri ile ilgili açıklamada bulundu. Aydoğdu, İl İçi yer değiştirme yapan öğretmenler il dışında tayinlerinde tercih yapamıyor diye açıklamada bulundu.

İl İçi Tercih Yapan Öğretmenler İl Dışını Seçemez

Hamza Aydoğru, il içine başvuruda bulunan öğretmenler neden il dışına başvuru yapamıyor diye bir çok görüş geldiğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı İnsan Kaynakları Genel Müdürü bu görüşlerle ilgili olarak şunları dedi:

İl içine yer değiştirme başvuruları 20 Mayıs 2015 tarihi ile 26 Mayıs 2015 tarihleri arasında başvuru yapacak, yer değiştirme atamaları ise 26 mayıs 2015 tarihinde yapılacaktır dedi.

İl içi yer değiştirme yapan öğretmenlerin ayrılma görevden ayrılma işlemleri 15 Haziran 2015 tarihinden itibaren gerçekleşeceğini bildiren aydoğru, iller arası yer değiştirme müracatları 10 Haziran ile 16 Haziran 2015 tarihleri arasında olup yer değiştirme atamaları ise 18 Haziran 2015 tarihinde atanacatır dedi.

Bulundukları okuldan öğretmenlerin ayrılması ise 19 Haziran dan itibaren yapılacaktır dedi. Bööylelikle 29 Mayıs 2015 tarihinde il içi yer değiştirme işlemini yapan öğretmenler, 11 gün geçtikten sonra iller arası yer değiştirme isteğinde bulunarak atanması durumunda bu öğretmen her iki okulunda normunu işgal edecektir.

Bu arada il içi tayin isteyen öğretmenler tayini çıkmadığında il dışı tayini isteyebilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE