EK 40 Bin Öğretmen Ataması İçin Öğretmenler Cumhurbaşkanına Mektup Yazıyor!

Milli Eğitim Bakanlığının ek 40 bin öğretmen ataması daha yapması için öğretmenler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazıyor.

EK 40 Bin Öğretmen Ataması İçin Öğretmenler Cumhurbaşkanına Mektup Yazıyor!

Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ilanı öğretmenler tarafından tepki ile karşılandı. Öyle ki 15 bin emekliye karşılık 20 bin öğretmen ataması ve mevcutta en az 110 bine yakın (Sayıştay raporlarına göre 138 bin) açığa karşılık uygun bulunmadı. Öğretmenler seslerini farklı platformlar üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmaya devam ederken şimdide hep birlikte mektup yazma kararı aldılar. Dileklerini, isteklerini, hayallerini, umutlarını, içinde bulundukları durumlarını ve duygularını Cumhurbaşkanına iletmek isteyen öğretmenler mektuplarını yazarak Ankara'ya göndermeye başladı. Yurdun dört bir yanından mektup fotoğrafları gelmeye devam etmekte olup önümüzdeki hafta boyunca Beştepe'ye gelecek olan kurye sayısının ciddi anlamda artması bekleniyor.

Ek 40 Bin Atama Daha İsteniyor

Eğitime verilen önem her sene artırılırken mevcut öğretmen açığının biran önce kapatılması öğretmenler, sendikalar, milletvekilleri tarafından talep edilmeye devam ediyor. Buna göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk her sene 15 bin öğretmenin emekli olduğunu geçtiğimiz gün doğruladı. Bu konu hakkında bizde İşin Olsa ekibi olarak haber yapmış ve öğretmenlerin atanmaları hususunda iyi umutlarımızı iletmiştik. Yurdun dört bir yanından ek 40 bin öğretmen ataması için birlik olan, mektuplar gönderen öğretmenler Twitter üzerinden https://twitter.com/ogrtmnlrpltfrmu sayfası üzerinden ve İnstagram üzerinden de @ogrtmnlrpltfrmu sayfasından bir araya gelmektedir. Şu anda anlık olarak ise Twitter'dan yüz binlerce #SnCBÖğrtmendnMektupVar hashtag'ı ile seslerini duyurmaya çalışmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 11:50
YORUM EKLE