EBA’da Hangi Sınıfların Dersi Var?

Uzaktan Eğitim kapsamında EBA üzerinden dersler başladı. Dersleri öğrenciler Eba üzerinden izleyebilecekler. EBA-TRT üzerinden hangi düzeylerde ve hangi dersler anlatılacak?

EBA’da Hangi Sınıfların Dersi Var?

İlk ve orta dereceli okullarda bir hafta tatilin ardından uzaktan eğitim ve öğretim 23 Mart 2020 itibari ile başlamış bulunuyor. Bu noktada hem EBA TV-TRT kanalları üzerinden hem de online EBA portalı üzerinden dersler, eğitim sınıflarına göre yayınlanmakta olup orta, ilk ve liseliler için hazırlanan derslere erişim ise her platformdan olmaktadır. Peki bu süreçte normal işlenen derslerin hepsi, hazırlanan videolarda yer alıyor mu? Hangi sınıflar hangi dersleri görecek? İşte hepsine ilişkin cevaplar ve diğer detaylar.

İlkokul Dersleri

İlkokul 1. Sınıflar için dersler 09.00’da başlayacak olup Türkçe-1, hayat Bilgisi-1, Türkçe-1 dersleri işlenecektir. İlkokul 2. Sınıf için dersler 10.00’da başlayacak olup Türkçe-2, Hayat Bilgisi-2, Matematik-2, İngilizce-2 dersleri işlenmektedir.

İlkokul 3. Sınıf için dersler de 11.00’da başlamakta olup Türkçe-3, Hayat Bilgisi-3, Fen Bilimleri-3, İngilizce-3, Matematik-3 dersleri işlenmektedir. 4. Sınıflar için de Türkçe-4, Sosyal Bilgiler-4, İngilizce-4, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-4, Fen Bilimleri-4 dersleri işlenmektedir.

Ortaokul Dersleri

5. sınıflar için Türkçe-5, Sosyal Bilgiler-5, İngilizce-5, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-5, Fen Bilimleri-5, Matematik-5 dersleri işlenmekte olup dersler 09.00’daa başlamaktadır.

6. sınıflar için dersler Türkçe-6, Sosyal Bilgiler-6, İngilizce-6, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-6, Fen Bilimleri-6, Matematik-6 dersleri saat 10.00’da bulunmaktadır.

7. sınıflar için dersler 11.00’da başlamakta olup Türkçe-7, Sosyal Bilgiler-7, İngilizce-7, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-7, Fen Bilimleri-7, Matematik-7 dersleri işlenmektedir.

8. sınıflar da yine aynı derslerin 8. Sınıflara uygun şekilde hazırlananları saat 12.00’da itibaren yayınlanmaktadır.

Lise Dersleri

Liseler için hazırlanan dersler saat 09.00’da başlamakta olup Türk Dili Edebiyatı, Tarih, Biyoloji, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Kimya, Arapça, İngilizce, Temel Dini Bilgiler, İnkılap Tarihi dersleri işlenmektedir.

YORUM EKLE