EBA Üzerinden Verilen Ödevler Nasıl Yapılacak?

Korona virüs nedeni ile bugün itibari ile MEB EBA üzerinden uzaktan eğitime başladı.Peki EBA üzerinden verilen ödevler nasıl yapılacak ? Detaylar haberimizdedir.

EBA Üzerinden Verilen Ödevler Nasıl Yapılacak?

Korona virüs önlemleri çerçevesinde eğitime geçtiğimiz haftalarda ara verilmiş, öğrenciler ve öğretmenler bir haftalık tatilin ardından bugün uzaktan eğitim ile derslere başlamış bulunuyor. Bu nokta Türkiye’de milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim portalı EBA üzerinden interaktif bir şekilde hem ders videolarını izleyecek hem de öğretmenler tarafından verilecek olan ödev, çalışma ve diğer etkinlikleri gerçekleştirebilecek. İşte birçok öğrenci tarafından merak edilen sorulardan biri de öğretmenler tarafından verilecek olan ödevlerin portal üzerinden nasıl gerçekleştirileceğidir. Konuya ilişkin detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

1. EBA’ya Giriş

İlk ve orta dereceli olmak üzere tüm öğrenciler, öğretmenleri tarafından yüklenen ödevlere erişmek için ilk olarak EBA sisteminde giriş yapmak durumundadır. Bu doğrultuda https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/ adresinden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile öğrenciler ve öğretmenler sisteme giriş yapabilmektedir. Eğer EBA hesabınız yok ise almak için https://www.isinolsa.com/meb/eba-sifresi-alma-ve-giris-yapma-h31650.html

Uzaktan derslerin başladığı şu dönemde ise EBA sistemine öğrenciler derslerin başladığı zaman giriş yapabilmektedir. Bu sebeple giriş sistemi açılmazsa öğrencilerin daha sonra tekrar denemeleri tavsiye edilmektedir.

2. EBA Ders

Giriş yaptıktan sonra ekrana çıkan “EBA DERS” kategorisinde tıklanır, daha sonra öğrencilerin karşısına çıkan panelde öğrencilerin ilk, orta ya da lise öğrencisi olma durumuna göre bölüm seçimi yapılması gerekmektedir. Seçim işleminden sonra ise sol panelde, çalışmalarım kısmı seçilmektedir. Açılan yeni sayfada yüklenen ödevlerin tümü yer almaktadır. Farklı derslerden ödevler, burada toplu bir şekilde gösterilmektedir.

3. Ödev Seçimi

Çalışmalarım kısmı seçildikten sonra öğrencilerin karşısına, öğretmenler tarafından yüklenen ödevlerin bulunduğu panel çıkmaktadır. İlgili derslerin öğretmenleri tarafından belirtilen ödevler buradan seçilerek, burada test ya da açık uçlu soru cevabı şeklinde yazılarak gerçekleştirilmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
TUBA IŞIKLI KESİCİ
TUBA IŞIKLI KESİCİ - 5 gün Önce

Merhabalar herkese Eba dan ödev var ama açamıyorum ve sürekli olarak ders progamı var nasıl yapılacağını bilmiyorum ...

arda kurt
arda kurt - 6 gün Önce

eba ya nası girilir