EBA Şifresi Alma ve Giriş Yapma

Ülke genelinde yaygınlaşan Corona Virüs nedeni ile okullar tatil edilmişti. Derslerin EBA üzerinden devam edileceği açıklandı.EBA şifresi alma detayları haberimzidedir.

EBA Şifresi Alma ve Giriş Yapma

Ülkede Corona virüs sonrasında eğitimin uzaktan devam etmesi kararlaştırılırken bu eğitim sürecinde temel olarak Milli Eğitim Bakanlığı online eğitim portalı EBA etkili olacak. Öğrenciler bu platform üzerinden ders, ödev ve projelerine devam edecek olup özellikle bu doğrultuda birçok öğrenci ve velinin aklında bu portala nasıl giriş yapılır, şifre nasıl alınır gibi sorular yer almaktadır. İşte tüm bu soruların cevapları ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Hesap Nasıl Oluşturulur?

EBA üzerinden eğitime başlamak isteyen öğrencilerin ilk olarak hesap açmaları gerekmektedir. Burada:

  • Öğrenciler, e-Okul bilgileri ile ya da sıfırdan bir hesap açarak EBA’ya erişim sağlamları mümkündür.
  • Bir diğer hesap açma türü de öğretmen ya da veli yardımı iledir. Burada da öğrencinin bilgileri veli ya da öğretmen tarafında alınır ve bir hesap açılır.

Bilgileri Girme

https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/student.jsp üzerinden portala giriş sağlanır, öğrencilerin mevcut hesapları var ise buradan T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yapabilmektedir. Bunun yanı sıra “EBA Hesabı Oluştur” linki üzerinden de yeni bir hesap oluşturmak mümkündür.

Bu adresten öğrenciler ya da veliler öğrenciye ait olan bilgileri girerek hesap açımını kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Bu sayfada hesap oluşturabilmek için Güvenlik kodu, TC kimlik numarası, öğrenci numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası gibi bilgilerin kesinlikle girilmesi gerekmektedir. Tüm bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi sonucunda ise E-okul EBA girişi ve hesap oluşturma yapılmış olur.

Öğrenciler ve veliler https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/how-to-get-pass-page.html adresinde yer alan görselden yararlanarak kolaylıkla hesap oluşturma ve şifre işlemlerini öğrenebilmektedir.

Öğrenciler ayrıca Karekod, Yurt Dışı bağlantısı, AÖL ve e-Devlet yardımı ile kolaylıkla hesap oluşturma ve giriş aşamalarını gerçekleştirmek de mümkündür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice    yadoağn
hatice yadoağn - 3 yıl Önce

ebaya gir lütfen

hatice. ina
hatice. ina @hatice yadoağn - 2 yıl Önce

ebaya giris. lutfen

hatice. inam
hatice. inam @hatice yadoağn - 2 yıl Önce

ebaya giris. lutfen

leyla
leyla @hatice yadoağn - 3 yıl Önce

girilmiyor yaa