Bilim Sanat Öğretmelerine özlük müjdesi!

Bilim sanat merkezlerinde görev alan öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İşte detaylar.

Bilim Sanat Öğretmelerine özlük müjdesi!

Türkiye’de Bilim Sanat Merkezleri’ne yönelik ilgi giderek artarken, burada çalışan öğretmenlerin özlük hakları konusunda bazı eksiklikler bulunuyordu. Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu konuya dair önemli mesajlar verdi.

“Özlük Konuları İçin Çalışıyoruz”

Rize’de öğretmenlerle telekonferans yapan Bakan Selçuk, burada kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi. Özellikle öğretmenlerin özlük hakları konusunda beklenti içerisinde olduklarını ve bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Ziya Selçuk, BİLSEM dahilindeki öğretmenlere de yaptığı bu açıklama ile birlikte müjde vermiş oldu.

Açıklamasında durumun Maliye Bakanlığı ile görüşme aşamasında olduğunu belirten Bakan Selçuk, kısa süre içerisinde görüşmelerin tamamlanarak neticelendirileceğini belirtti. Bu gelişme Türkiye’deki BİLSEM merkezlerindeki tüm öğretmenleri kapsadığı gibi büyük bir beklenti de yarattı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE