Bakan Selçuk Açıkladı! Öğretmenlerin Aşılanma Tarihi Duyuruldu

​​​​​​​Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmen öğretmenlerin aşılanma tarihini açıkladı. Öğretmenler ne zaman aşılanıyor?

Bakan Selçuk Açıkladı! Öğretmenlerin Aşılanma Tarihi Duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullar 1 Mart tarihi itibari ile başlıyor. Köy okulları 15 Şubat tarihi itibari ile başlarken hem vatandaşlar hemde öğretmenler ne zaman aşılanacağını merak ediyor. Bilindiği üzere okullarda öğretmenlerin korona virüs olması ve yeterli öğretmen kalmaması halinde Valilik tarafından alınan karar ile okullar belli bir süre daha erteleniyor. Öğrencilerin daha fazla yüz yüze eğitimden uzak kalmaması, hem öğretmenlerin hemde öğrencilerin sağlığı için öğretmenlerin aşılanması oldukça önemli olarak görülüyor. Peki öğretmenler ne zaman aşılanır? Bakan Selçuk öğretmenlerin aşı takvimini açıkladı.

Bakan Selçuk Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlerin Şubat ayı sonunda ilk aşılanmalarının başlanacağını belirtti. İkinci dozların da bir ay sonra yapılacağı düşünülürse tüm öğretmenlerin Nisan ayı başına kadar iki dozluk aşılarını yaptırmış olmaları bekleniyor. Bilindiği üzere yaklaşık 850 bin öğretmen, üst yönetici kadrolar, MEB personelleri ve işçiler dahil MEB'de toplam 1 milyon 300 bine yakın personel görev yapmaktadır. Kadro sayısı Sağlık Bakanlığı ile çok benzer olduğu için aşılanmalarının da çok yakın süre de tamamlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 02:31
YORUM EKLE