Bakan Avcı Ücretli Öğretmen Meselesini Çözeceklerini Söyledi

Seçim çalışmaları kapsamında Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Kırka Mahallesi'ne gelen Bakan Avcı ücretli öğretmen meselesini iki yıl içerisinde çözeceklerini dile getirdi. İşte ayrıntılar…

Bakan Avcı Ücretli Öğretmen Meselesini Çözeceklerini Söyledi

Bakan Avcı Ücretli Öğretmen Meselesini Çözeceklerini Söyledi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı partisinin seçim çalışmaları kapsamında Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Kırka Mahallesi'ne geldi. ETİ Kırka Bor İşletme Müdürlüğü'nü beraberindeki partililerle ziyaret eden bakan Avcı, işletme hakkında bilgi aldı. Bakan Avcı burada işletme iş birliği ile bir meslek lisesi yapılması gerektiğini belirterek, genel müdürlüğümüz ve biz aynı zamanda çalışan arkadaşlarımızın niteliğini de arttıracak tedbirlerden biri olmak üzere bir sosyal sorumluluk projesi olarak dışında ETİ Madencilik'in diğer tesislerinde ve bu işletmede oda olmadığı takdirde diğer kuruluşlarda ve serbest piyasada da rahatça istihdam edilebilecek nitelikte öğrencilerin yetişeceği bir meslek lisesini inşallah burada birlikte gerçekleştireceğiz dedi. Kendilerinin de bakanlık olarak her türlü katkıyı vereceklerini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Zaten bizim bu konuda organize sanayi bölgelerinde açılmış meslek liselerimiz var dedi. 20 mesleki ve teknik lisenin 14 ilde ve 14 sanayi bölgesinde açıldığını dile getiren Bakan Avcı, organize sanayi bölgesi yönetimine okul için öğrenci başına 3 bin 500 lira ile 5 bin 500 lira arasında değişen ödemeler yaptıklarını ve aynı modeli burada da uygulamak istediklerini söyledi. Burada açılacak bir mesleki ve teknik liseyle hem sizin nitelikli ve ara eleman ihtiyacınızı inşallah birlikte karşılarız hem de diğer benzer kuruluşlarda istihdam edilebilecek nitelikte gençlerin eğitimini birlikte gerçekleştiririz diyen Bakan Avcı, daha sonra burada bulunan ilçe seçim bürosunu ziyaret etti.

Burada yapılacak projeler hakkında vatandaşlara bilgi veren Bakan Avcı’nın yanına bir Tarih öğretmeni geldi ve atanamadığını söyledi. Bunun üzerine Bakan Avcı’da "Sen muhalefetin 350 bin öğretmen alacaklarına inanıyor musun? Ben 350 bin öğretmen alınacak diye söz veremem. Biz eğitim fakültelerinin kontenjanlarını dondurduk. İki yıl içince biz öğretmen açığımızı, ücretli öğretmenler meselesini halledeceğiz" dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE