Açıköğretimden İkinci Kayıt Tarihleri ve Sınav Duyurusu Geldi!

​​​​​​​Açıköğretim lisesi ve ortaokulundan 17 Ocak tarihli, 2. dönem kayıt tarihleri ile sınav duyurusu geldi.

Açıköğretimden İkinci Kayıt Tarihleri ve Sınav Duyurusu Geldi!

16 Ocak 2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı duyurusu ile açıkokullarda sınavların ne zaman yapılacağını duyurdu. Adaylar açık lise ve açık ortaokul sınav tarihlerini şu anda biliyor. Bugün 17 Ocak tarihli yeni bir duyuru yayımlandı. Duyuruda 2. dönem kayıt yapma ve kayıt yenileme tarihleri ile sınav tarihlerine yönelik açıklama yapıldı.

Açıkokullardan 17 Ocak Tarihli Duyuru

"5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelenen Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Sınavları, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden online (çevrimiçi) olarak  25 Şubat 2021 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacaktır.

      Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından  online olarak yapılacak sınavlara, Açık Öğretim Okulları öğrencileri, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden TC kimlik numarası veya öğrenci numaraları ve şifreleri ile katılabilecektir. Online sınavlara internet erişimi olan telefon, tablet, laptop, masa üstü bilgisayar vb. araçlarla girilebilir. 

       1.Dönem Sınav sonuçları açıklandıktan sonra 2. Dönem Sınavları için kayıt işlemleri başlatılacaktır.

       Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Dönem online sınavları da 25 Mart 2021 tarihinde başlayacaktır.

Online(çevrimiçi) sınavlara ait detaylı bilgiler ve Örnek sınav uygulamasına yönelik videolar önümüzdeki günlerde okulumuzun internet sitelerinden paylaşılacaktır."

Yukarıda Açık lise ve açık ortaokul tarafından yayımlanan resmi duyuruyu görebilirsiniz. Buna göre 25 Şubatta yapılacak olan sınavların açıklanması ile birlikte 2. dönem kayıt yaptırma ya da kayıt yenilemelerin başlayacağı belirtildi yani tarih açıklanmış oldu. Yine çevrim içi sınav ilk defa yapılacağı için nasıl yapılacağına dair bilgi videolarının da yakın zamanda sisteme yükleneceği belirtildi.

YORUM EKLE