Açık Okul Sınavları Başladı! Adım Adım Sınava Giriş ve Güncel Hatalar

Açık orta okul ile açık lise sınavları resmen başladı. Adım adım sınava giriş ve kullanıcıların hatalarını sayfamızdan bulabilirsiniz.

Açık Okul Sınavları Başladı! Adım Adım Sınava Giriş ve Güncel Hatalar

Milli Eğitim Bakanlığı açık orta okul ile açık lise de eğitim gören öğrencierine ilk kez uzaktan çevrim içi olarak sınav yapacak. 1 milyondan fazla adayın gireceği sınav 25 Şubat saat 09.30 itibari ile başladı. Adaylar kendilerine tanımlanan sınavların tamamına 1 Mart tarihine kadar girmesi gerekmektedir. Sizler için adım adım sınava giriş talimatlarını ve güncel alınan hataları açıklıyoruz. Adaylar sınava girereken ne gibi hatalar ile karşılaşıyor?

Sınav Girerken Alınan Hatalar

Sınava girerken ilk alınan hata "The service is unavailable." yazısı oldu. Saat 09.30 itibari ile sistemin açılması ve çok sayıda adayın sunucuya giriş yapma isteği oluşunca sunucularda yoğunluk nedeni ile internet sitesine giriş geçici süre ile yapılamamakta olup siteye girenler şu anda her hangi bir sorunla karşılaşmamaktadır. Bazı adaylardan "404 Not Found" hatası alabildiğine yönelik ekran görüntüleri sosyal medyada paylaşılmakta olup bu uyarı da sunucunun yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Şu anda ekrana gelen 2 hata da geçici olup sunucu rahatlaması durumunda site hemen erişime açılmaktadır.

Adım Adım Sınava Nasıl Girilir?

Lise Sınavı Giriş: //aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

Orta Okul Sınavı Giriş: https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx

Yukarıdaki linkten eğitim durumunuza göre sisteme giriş yapabilirsiniz. Ekrandan T.C. kimlik numaranız, şifreniz ve güvenlik kodunu girdikten sonra sisteme girmeniz gerekmektedir. Sisteme girdikten sonra sol bölümdeki kırmızı ekrandan online sınava giriş butonuna basarak karşınıza tüm derslerin gelmesini sağlayabilirsiniz. Ardından sınava başla, soruları işaretledikten sonra kaydet ve ilerle, sınavı bitirdikten sonra bitir ve kaydet butonlarını basarak ilgil dersi tamamlayabilir ve seçeneklerden diğer dersleri açabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER