21 Nisan 2018 Tarihli MEB MTSK Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

21 Nisan 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan MTSK ehliyet sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçlar nasıl öğrenilir, sorgulama ekranını paylaşıyoruz.

21 Nisan 2018 Tarihli MEB MTSK Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene defalarca test ve elektronik olmak üzere ehliyet sınavları yapılmaktadır. Adaylar öncelikle ehliyet sınavında başarılı olması ve ardından uygulamalı direksiyon sınavında da başarılı olmaları gerekmektedir.

21 Nisan 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilmiş olan MTSK ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyordu ve sonunda konu hakkında kamuoyuna açıklama yapıldı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı MEB 21 Nisan'da düzenlediği MTSK ehliyet sınav sonuçlarını açıkladı. Peki adaylar sonuçlarını nasıl öğrenecek, sorgulama ekranı nedir?

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLİR?

21 Nisan 2018 tarihinde yapılan MTSK ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların https://goo.gl/2VR9bn linkini kopyalaması ve tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması gerekmektedir. Bu linke girecek olan adayların T.C. kimlik numaraları ve ekranda belirtilen güvenlik kodunu yazarak sonuçlarını öğrenebilecektir.

MTSK sınavında adaylara 50'şer soru soruldu ve toplam bir saatlik süre verildi. Yazılı sınavlardan başarılı olmak için adayların en az 70 ile üzerinde puan almış olması gerekmektedir. 70 ve üzerinde puan alamayan adaylar uygulamaları direksiyon sınavına katılamamaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE