2020 Öğretmen Ataması Branşlara Göre Kadro Sayıları Açıklandı

2020 yılında yapılacak olan öğretmen atamasında branşlara göre kadro sayıları açıklandı. Peki hangi kadro için kaç kişilik öğretmen ataması yapılacak?

2020 Öğretmen Ataması Branşlara Göre Kadro Sayıları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzu süredir 2020 yılı öğretmen atamalarına ilişkin yeni duyurunun yayımlanması bekleniyordu ve müjdeli haber bugün verildi. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi ve resmi sosyal medya hesapları aracılığı ile 2020 yılı öğretmen atamalarına ilişkin detaylı bilgiyi verdi. Buna göre öğretmen adayları 6 Ocak ile 10 Ocak tarihleri arasında müracaatlarını gerçekleştirecek. Bunun ile beraber hangi kadro için toplam kaç kişilik öğretmen ataması yapılacak, branşlara göre kaç öğretmen ataması yapılacak, hangi branştan kaç öğretmen atanacak gibi soruların yanıtları verildi. Peki hangi branştan kaç öğretmen alınacak?

BRANŞLARA GÖRE DAĞILIM NEDİR

Hemen yukarıda paylaşmış olduğumuz resim aracılığı ile hangi branştan kaç öğretmen atamasının yapılacağını öğrenebilirsiniz. Buna göre toplam 20 bin öğretmen ataması yapılacak olup en çok atama 3 bin ile sınıf öğretmenliği branşından yapılmaktadır. Diğer branşlardan ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşından bin 800, Fen Bilimleri öğretmenliği branşından bin, İlköğretim Matematik öğretmenliğinden ve Yabancı Dilden bin 700 öğretmen ataması yapılacaktır.

2020 Öğretmen Ataması İlanı Yayımlandı

YORUM EKLE