2015 Meb İller Arası Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Öğretmenlerin 2015 yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine başvurularının ne zaman olduğu son dönemlerde merak ediliyor. İşte Milli Eğitim Bakanlığı 2015 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine başvurularının ayıntıları…

2015 Meb İller Arası Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2015 Meb İller Arası Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Öğretmenlerin 2015 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruların 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. Atamalar ise 18 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. 19 Haziran 2015 tarihinden itibaren de ataması yapılanların ilişik kesme süreci başlatılacak. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretmenlerin 2015 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilecek. 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek. 2015 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvuruları, //mebbis.meb.gov.tr veya //ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurarak yapılabilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE