20 Bin Öğretmen Ataması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak! İşte Takvim

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen ataması sonucu ne zaman açıklanacak. Takvim ile ilgili detayları aktarıyoruz.

20 Bin Öğretmen Ataması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak! İşte Takvim

Milli Eğitim Bakanlığı her sene öğretmen ataması yapmaya devam ederken bu senede 20 bin kişilik öğretmen alımı için düğmeye bastı ve 6 Ocak ile 10 Ocak 2020 tarihleri arasında müracaatları aldı. Buna göre toplam 95 bine yakın kişinin başvuru yaptığı öğrenilirken adaylar büyük bir heyecan ile sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye devam ediyor. Onlarca farklı branş için toplam 20 bin kişilik sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak olup adaylar ilk atama MEB üzerinden başvurularını yaptı ve ardından en yakın il milli eğitim müdürlüklerine giderek başvuru işlemlerini onaylattı. Peki sonuçlar ne zaman açıklaancak detaylar belli oldu mu?

21 OCAKTA SÖZLÜ SINAVLAR AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru neticesinde 21 Ocak 2020 tarihinde sözlü sınavların yapılacağı merkezlerin açıklanacağı belirtildi. Adaylar sözlü sınavlara katılacağı yerlerde hazır bulunarak mülakat işlemlerini yapacak ve mülakatlar 5 Şubat ile 22 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Mülakatlar tamamlandıktan sonra sonuçlar 25 Şubat tarihinde resmi olarak duyurulacak ve hemen akabinde sözlü sınavlarına itiraz etmek isteyen adayların müracaatları, işlemlerine başlanılacak. Bu işlemlerinde sona ermesinden sonra resmi olarak atamaların sonuçları 18 Mart tarihinde duyurulacak ve öğretmen adaylarının arşiv ile güvenlik soruşturmaları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başlatılacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE