20 Bin Öğretmen Ataması 26 Martta Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen ataması başvuruları 26 Mart 2019 tarihimde başlayacak. Adaylar 26 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek.

20 Bin Öğretmen Ataması 26 Martta Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı her sene en az 20 bin kişilik öğretmen ataması gerçekleştirmektedir. Eksikliklerin giderilmesi için geçtiğimiz sene 40 bin civarı atama yapıldı ve bu senenin ilk ataması da her zaman olduğu gibi yine Şubat ayı itibari ile yapıldı ve öğretmen adaylarının ikinci dönem itibari ile mesleklerine başladığı öğrenilmiş olup ek atama yapılacak mı derken MEB'den bir müjdeli haber daha geldi ve 2019 yılı bitmeden 20 bin öğretmen atamasının daha yapılacağı açıklamdı. Başvuru tarihi ne zaman sorularının yanıtı beklenirken resmi açıklama geldi.

BAŞVURULAR 26 MARTTA

Milli Eğitim Bakanlığı cephesinden yapılan resmi açıklama ile 20 bin kişilik öğretmen ataması ön başvurularının 26 Mart 2019 tarihi itibari ile başlayacağı öğrenildi. Adaylar 26 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında ön başvurularını Milli Eğitim Bakanlığının başvuru sayfası aracılığı ile yapacak olup adayların hangi sözlü sınav merkezinde mülakata katılacağı ise 5 Nisan 2019 tarihinde kamuoyuna duyurulacaktır. Sözlü sınavlar ise 12 Haziran tarihinden başlayarak 30 Haziran tarihine kadar yapılacak. Yani Mart ayında başvuru yapan adaylar sözlü sınav için Haziran tarihini bekleyecek. Güvenlik soruşturmaları, mülakat sonuçlarının açıklanma tarihleri ile birlikte atanan adayların 2019 - 2020 eğitim öğretim yılında göreve başlaması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen Adayı
Öğretmen Adayı - 3 yıl Önce

5 yıl ücretli öğretmenlik yapıp atanamayan 1.000 kişi kaldık lütfen sesimizi duyun

Sema
Sema - 3 yıl Önce

Ücretli atamada kontenjan git Gide daraldi çok az kişi kaldık lütfen bin kişilik ücretli öğretmenlerin sesini duyun

Emel
Emel - 3 yıl Önce

Ucretli atamasindan sesimizi duyun care bulun umitler tukenmesin atama magdurlari caresi