Yıldız Tilbe'nin Aldığı Reklam Ücreti Dudak Uçuklattı

Romantik aşk şarkılarının söz yazarı Yıldız Tilbe, 2016 yılında paraya para demiyor. Yıldız Tilbe, oynadığı GSM firmasının reklamından 1 milyon dolara kazandı.

Yıldız Tilbe'nin Aldığı Reklam Ücreti Dudak Uçuklattı

Romantik aşk şarkılarının söz yazarı Yıldız Tilbe, 2016 yılında paraya para demiyor. Yıldız Tilbe, oynadığı GSM firmasının reklamından 1 milyon dolara kazandı.

 

Duygu yüklü aşk şarkıları ve ilginç tarzı ile Türk halkının gönlünde taht kurmayı başaran Tilbe, 2016’ya çok hızlı bir giriş yaptı.

3 Milyon Lira’ya “Evet” dedi!

Bir GSM operatörü, 14 Şubat Sevgililer Günü için gerçekleştireceği reklam filminde oynaması için ünlü sanatçıya teklif götürdü. Yapılan görüşmeler sonrası Tilbe, 1 milyon Dolar'a yani 3 milyon lira’ya “Evet” dedi.

Sevgililer günü hediyesini bir GSM operatöründen alacak olan Tilbe, ilk kez bir reklam filminde oynayacak.

Birkaç gün içerisinde çekimleri başlayacak olan reklam filmi için Tilbe, özel bir şarkı besteleyecek.

 

Yıldız Tilbe Kimdir?

Romantik aşk şarkıları ve ilginç tarzı ile tanınan, Türk halkının gönlünde taht kurmayı başaran Yıldız Tilbe, 16 Temmuz 1966 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. Zaza ve Kürt asıllı olan şarkıcı aynı zamanda besteci ve söz yazarıdır.

Altı çocuklu bir ailede dünyaya gelen Tilbe’ye, aile içerisinde “Yadigar” takma adıyla hitap edilmektedir.

Babası Ali bey mevsimlik işçi olan Tilbe, ailesi ile birlikte zorlu bir yaşam mücadelesi vermiş ve Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Okulu'nda eğitimini bırakmak zorunda kalmıştır.

Şarkı söylemeye küçük yaşlarda başlayan Tilbe, 18 yaşından önce evlenmiştir. Bu evliliğinden “Sezen Burçin” adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir.

Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan'dan ayrılmıştır. Sonraları İzmir'de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.

İlk sahne deneyimini 1990 yılında, Cengiz Özşeker'in patronu olduğu bir kulüpte yaşamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Tilbe'nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir. İki sanatçı tanışmış.

Tilbe Sezen Aksu’nun vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul'a gelmiş, Sezen Aksu'nun evine taşınmış, konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır.

Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul'un gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Bu sırada Cem Özer'in “Laf Lafı Açıyor” isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir. Bu programda ismini duyurarak albüm teklifleri almaya başlamıştır.

İlk albümü olan “Delikanlım”ı 1994 yılında çıkarmıştır. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.

Başarılarının yanı sıra talihsiz olaylarla da adı anılan Tilbe’nin 1996 yılında narkotik şube tarafından evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Tilbe üç gün gözaltında tutulmuş ardından serbest bırakılmıştır.

Daha sonra Tilbe, esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür.

90'lı yılların sonlarında İstanbul, Bursa ve Eskişehir'de çeşitli gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında çıkardığı “Gülüm” isimli albümü ile yıldızı yeniden parlamaya başlamış, ve 2002 yılında çıkardığı “Haberi Olsun” isimli albümü ilgi toplamıştır.

2003 yılında yayınladığı “Yürü Anca Gidersin” isimli albümdeki her şarkı hit olmuştur.

Sanatçılık hayatı boyunca birçok ödül alan Tilbe, günümüzde hala en başarılı bestecilerden ve yorumculardan birisi olarak görülmektedir.

2004 yılında Tilbe rahim kanseri hastalığına yakalanmış, bir süre Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi'nde tedavi görmüş ve ameliyat olmuştur.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE