TÜRKSAT 12 Korsan TV'nin Yayınını Kesti

Son zamanlarda artış gösteren Korsan Tv kanallarına Türksat,dur dedi.Yayınlamış oldukları telif hakkı alınmamış film'lerin yanı sıra sahte ve şifalı ilaç reklamları ile halkı dolandıran Korsan kanalların yayınları kesildi.

TÜRKSAT 12 Korsan TV'nin Yayınını Kesti

Son zamanlarda artış gösteren Korsan Tv kanallarına Türksat,dur dedi.Yayınlamış oldukları telif hakkı alınmamış film'lerin yanı sıra sahte ve şifalı ilaç reklamları ile halkı dolandıran Korsan kanalların yayınları kesildi.

 

TÜRKSAT, uydu kanallarındaki dolandırıcılara dur dedi. İngiltere'den getirdikleri sahte lisanslarla TÜRKSAT uydusuna çıkarak sinema filmleri, dizileri ve tv programlarını telifsiz olarak yayınlayan bu TV kanalları sahte bal satarak halkın sağlığı ile oynuyorlardı.

 

MİLYONLARCA İNSANI DOLANDIRDILAR

 

Sahte ballar üzerindeki denetimler artınca tarlaları parselleyerek villa arazisi olarak pazarlayan bu dolandırıcılar son olarak bozuk kapsülleri şifali bitki olarak izleyicilere pazarlıyorlardı. Sahte yarışmalarla kontör dolandırıcılığı yapan bu kanallara TÜRKSAT dur dedi. İzleyicilerden, mağdurlardan, TV kanallarından gelen ve yapımcılardan gelen sayısız şikayet üzerine harekete geçen TÜRKSAT 120 korsan televizyonun yayınını durdurdu.


KORSAN DOLANDIRICILAR ANKARA'DA KULİS ÇALIŞMASI YAPIYOR

 

Yayının durdurulması üzerine harekete geçen korsan televizyon kanalları, Ankara'ya akın ederek kapatma işleminin durdurulması için yoğun kulis çalışması içerisine girdi. TÜRKSAT yönetimi ise korsan televizyon kanallarından Türkiye'deki resmi prosedüre uygun davranmasını, Türkiye'den uydu lisansı alarak RTÜK kurallarına uygun hareket etmesini istiyor.

 

BÜYÜK FİRMALAR HALA YAYINDA

 

120 korsan Tv kanalının TÜRKSAT tarafından yayınına son verilirken, büyük firmalara ait bazı kanalların hala hukuksuz ve kuralsız bir şekilde yayıncılığa devam ettiği görüldü. Telifsiz olarak sinema filmleri ve TV kanallarının dizilerini yayınlamaya devam eden bu kanallar, tüm şikayetlere rağmen halkı mağdur eden reklamları yayınlamaya devam ettiği görüldü.

 

ŞİMDİ BU SORULARA CEVAP ARANIYOR


TÜRKSAT'ın bu kapatma kararından sonra kamuoyu şu sorulara cevap arıyor:

 

1-Bu konuda bir çok yayın yapmamıza rağmen neden 1 yıl boyunca beklendi?

 

2-Bu korsan TV kanallarının TÜRKSAT'tan yayına çıkmasına neden izin verildi?

 

3-Bu dolandırıcılığa neden yıllarca izin verildi?

 

4-RTÜK'ün bütün kurallarına uyan ulusal ve yerel televizyon kanalları, korsan uydu kanallarının bütün filmleri ve dizileri telifsiz olarak yayınlaması nedeniyle büyük mağduriyet yaşadı. Bu mağduriyet nasıl giderilecek?

Kaynak:Sabah.com.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE