Memura Zam Teklifi Yarın Açıklanıyor

Son günlerde merakla beklenen zam teklifi yarın belli oluyor.Sendikaların tekliflerine karşın hükümetin zam teklifi yarın açıklanacak.Detaylar haberimizdedir.

Memura Zam Teklifi Yarın Açıklanıyor

Binlerce memur ve memur emeklisinin heyecanla beklediği 2020 yılına ilişkin hükümetin zam teklifi yarın açıklanacak. Çalışan ve emekli 5 bin memuru yakından ilgilendiren zam pazarlığında hükümet ile memur temsilcileri başta Memur-Sen olmak üzere taraflar arasında zam pazarlığı sürüyordu. Bu pazarlık sürecinde hükümet zam teklifini yarım memur temsilcilerine sunacak. 20 Ağustos’ta son bulacak olan süreçte zam oranında bir anlaşma sağlanmaz ise devreye hakem kurulu girecek.

Yalçın: Biz Teklifimizi Yaptık

Yarın hükümet ile memur temsilcileri arasında yapılacak olan üçüncü toplantıda hükümet zam teklifini açıklayacak. Yarınki toplantıda bulunacak olan Kamu İşveren Heyeti başkanı Yalçın tarafından yapılan açıklamada ise “Bizim teklifimiz taban aylığa seyyanen 200 lira, ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı şeklinde. Masaya ilişkin kanaatimiz olumlu. Kamu görevlilerinin sorunlarına çözüm üretme konusunda görüşmeleri önemli buluyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Kamu-Sen Makul Bir Teklif Bekliyor

Yarınki toplantıda memur temsilcilerinden Kamu-Sen de olacak. Kamu sen başkanı Önder Kahveci de bugün gerçekleştirdiği açıklamada hem 2020 hem de 2021 zamlarının enflasyon üzerinden gerçekleşecek olan bir artışa göre olmaması ve en azından ekonomik sıkıntıları hafifletecek nitelikte, konuşulabilir ve üzerinde tartışılabilir bir teklif yapılmasını beklediğini ifade etti. Ayrıca sadece emeklilere değil memura da bayram ikramiyesi istediklerini belirtti.

YORUM EKLE