MEB Türkler Geliyor Filminin İzletilmesi Talimatını Verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı gönderdiği yazıda Türkler Geliyor/Adaletin Kılıcı filminin izletilmesi talimatını verdi.

MEB Türkler Geliyor Filminin İzletilmesi Talimatını Verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere artık gençleri hazırlarken sadece eğitim alanında değil sosyal, sporsal ve kültürel anlamda da gelişimlerini amaçlıyor ve öğrencileri buna göre hazırlamaya gayret ediyor. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı aralıklarla milli bilincin uyarılması için ya da çocukların gelişim faaliyetlerinin iyi yönde artması için talimatlar göndererek bunların okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından uygulanamsını istemektedir. Geçtiğimiz günlerde vizyona çıkan ve büyük bir beğeni toplayan Türkler Geliyor / Adaletin Kılıcı için Milli Eğitim Bakanlığının 81 ile yazı gönderdiği ve öğrenciler izlemesini istediği öğrenildi.

İLK ve ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İZLEYECEK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda Türkler Geliyor / Adaletin Kılıcı filminin ilkokul ve ortokul öğrencileri tarafından izlenmesi talimatını verdi. Buna göre 10 yaşından küçüklerin filmi izlemesi yasak fakat 10 yaşından büyükler için film sorun teşkil etmeyeceği düşünüldüğünden dolayı film izlenebilecektir. Türkler Geliyor / Adaletin Kılıcı filminin milli bilinci uyandırması için öğrencilere izletilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Film yapımcısının yaptığı açıklamasında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklendiklerini Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK'da kalan öğrenciler tarafından bu filmin izlenilmeye başlandığı öğrenilirken Milli Eğitim Bakanlığı ile de görüşme yaptıklarını belirtti. Türkiye'nin dört bir yanından bu filmin öğrenciler tarafından izlenmesi sağlanacak. Filmin 30 milyon liraya mal edildiği şu ana kadar 10 milyona yakın bir rakamın kazanıldığı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 13:42
YORUM EKLE