Kutsi için 60 yıl hapis cezası isteniyor!

Türk pop müziğinin sevilen sesi Kutsi için istenen 60 yıl hapis cezası Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Kutsi için neden 60 yıl hapis isteniyor! İşte detaylar.

Kutsi için 60 yıl hapis cezası isteniyor!

Türk pop müziğinin sevilen sesi Kutsi için istenen 60 yıl hapis cezası Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Kutsi için neden 60 yıl hapis isteniyor!İşte detaylar.


Seslendirdiği şarkılar ile birçok genç kızın hayranlığını kazanan ünlü şarkıcı Kutsi’nin hakkında çıkan hapis cezası gündeme bomba gibi düştü. Ünlü şarkıcının askerlik görevini yerine getirmemesi için ''sahte çürük raporu'' çıkarttığı iddiası ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine hakkında soruşturma başlatılan şarkıcıya rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 21 yıldan 60 yıla kadar hapis cezası isteniyor.. Ünlü şarkıcının başına gelen bu olay hayranlarını şoke etti.

Sahte çürük raporu soruşturması kapsamında ünlü şarkıcı Kutsi’nin de aralarında bulunduğu 30 kişi hakkında 2015 yılında iddianame hazırlanmıştı.

İddianamede yer alan açıklamaya göre çete ile irtibatlı olan Kutsi’nin askerlik görevini yerine getirmemek için “depresif bozukluk” tanısı ile ard arda 3 kez çürük raporu aldığı öne sürüldü. Bunun üzerine hakkında yapılan soruşturma kapsamında ünlü şarkıcıya 21 yıldan 60 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Şarkıcının avukatı Sabahattin Güman ise yaptığı açıklamada Kutsi’ye verilen 20 Aralık 2006, 26 Aralık 2007 ve 16 Ocak 2009 tarihli raporların onun ruhsal sağlığının bozukluğu nedeniyle aldığı gerçek raporlar olduğunu belirtti.

3 sevk geciktirme raporunun da 10 uzman doktor tarafından onaylanarak imzalandığı gerçek raporlar olduğunu öne sürdü.

Şarkcı avukatı aracılığı ile mahkemeye 'Lekelenmeme hakkım çiğnendi' sözlerinin yazılı olduğu bir dilekçe göndererek, hakkında çıkan rüşvet ve resmi belgede sahtecilik iddiasının asılsız olduğunu belirtti.

Aldığı raporların ruh sağlığı bozukluğundan dolayı verildiğini ifade eden şarkıcı "Bana konulan psikolojik ve ruhsal bozukluğa, henüz 14 yaşımda iken tanısı konulan 'Stevens Johnson Sendromu' etkili olmuştur. Bu hastalık nadir görülen ve ölümcül sonuçlar doğurabilen bir sendromdur. Sahte olduğu iddia edilen raporlarda 10 doktorun imzası vardır. Haşmet Işıklı dışında diğer doktorların hiçbirisinin ceza davası yoktur" dedi.

YORUM EKLE